Wiadomości z Chorzowa

Nocny pożar mieszkania przy ul. Hajduckiej. Jedna osoba trafiła do szpitala!

  • Dodano: 2023-09-12 10:45

W nocy z poniedziałku na wtorek w mieszkaniu przy ul. Hajduckiej wybuchł pożar. W trakcie ewakuacji zasłabła jedna z mieszkanek kamienicy.

Pożar w Chorzowie. W mieszkaniu zapaliły się śmieci

W poniedziałek 11 września ok. godziny 21:15 doszło do pożaru w mieszkaniu przy ul. Hajduckiej 23 w Chorzowie. Ogień wybuchł w mieszkaniu na parterze trzypiętrowej kamienicy. Na miejsce zadysponowano chorzowskich strażaków.

– Przed naszym przybyciem ewakuowało się dziesięć osób z kamienicy, potem straż ewakuowała kolejne pięć osób, z czego jedna pani została zabrana do szpitala w celu dalszej hospitalizacji – powiedział mł. kpt. Michał Ademek, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie.

Jak dodał oficer prasowy, kobieta zasłabła w tracie ewakuacji i decyzją zespołu ratownictwa medycznego została przewieziona do szpitala na badania. 

Strażacy ugasili pożar, po czym przewietrzyli klatkę schodową i sprawdzili mieszkania miernikami na obecność gazów szkodliwych. Przeprowadzone pomiary wykazały, że jest już bezpiecznie i przed godziną 23:00 mieszkańcy mogli wrócić do swoich lokali. Do pożaru doszło prawdopodobnie w wyniku przewrócenia się świeczki na składowane w mieszkaniu śmieci. Dalsze czynności prowadzić będzie policja.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również