Wiadomości z Chorzowa

Nowy etap przebudowy ulicy 3 Maja już od czwartku. Co czeka kierowców?

 • Dodano: 2021-12-13 14:30

Kolejne utrudnienia dla kierowców i mieszkańców na 3 Maja już od czwartku. 16 grudnia zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu w związku z dalszą przebudową torowiska tramwajowego.

Przebudowa torowiska tramwajowego na 3 Maja wchodzi w kolejną fazę. Już od 16 grudnia, czyli od czwartku od godziny 4.00 na odcinku między skrzyżowaniem z ulicą Floriańską i skrzyżowaniem z ulicami Styczyńskiego i Janasa rozpoczną się kolejne roboty drogowe.

Dla kierowców oznacza to wprowadzenie zmiany w organizacji ruchu drogowego w okolicy. Przez zakres prowadzonych prac, które obejmą południową część ulicy – po stronie budynków z nieparzystymi numerami – będzie obowiązywać jednokierunkowy ruch pojazdów.

Pojazdy poruszać się będą po przebudowanej części jezdni z kierunku skrzyżowania z ul. Floriańską w kierunku skrzyżowania z ulicami Janasa i Styczyńskiego – informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów.

Kolejny etap przebudowy 3 Maja od 16 grudnia

Zmiany w organizacji ruchu wiążą się z wdrożeniem objazdów. Będą się one odbywać:

 • z kierunku skrzyżowania ulic 3 Maja, Styczyńskiego, Janasa w kierunku ulicy Floriańskiej ulicami: Styczyńskiego i Filarową,
 • z kierunku skrzyżowania ulic 3 Maja, Styczyńskiego, Janasa w kierunku ulicy Katowickiej ulicami: Styczyńskiego, Filarową, Floriańska i Krakusa,
 • z kierunku skrzyżowania ulic 3 Maja, Styczyńskiego, Janasa w kierunku ulicy Miarki ulicami: Janasa i Mariańską,
 • z kierunku skrzyżowania ulic 3 Maja, Styczyńskiego, Janasa w kierunku ulic 23 Czerwca i Barskiej ulicami: Janasa i Mariańską, św. Piotra i Wileńską.

Cały czas obowiązuje jednokierunkowy ruch pojazdów w ciągu 3 Maja od skrzyżowania z ul. Katowicką do skrzyżowania z ul. Floriańską.

Co ważne, obowiązywać będzie również istotne zmiany w trasach przejazdów autobusów i tramwajów, a także w lokalizacji przystanków. Więcej informacji na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego [LINK].

Komentarze (4)    dodaj »

 • Tramwajarz 234

  Takie partactwo to Znak Firmowy Tramwaji Slaskich,Gdziekolwiek biora sie za rzekome usprawnienia i remonty torowisk czy infrastruktury tramwajowej to zawsze cos [...].Czy to na Slasku czy w Zaglebiu jeszcze nigdy nie rozpoczeli i skonczyli prowadzonych prac w terminie.Te cala smietanke Zarzadu Tramwaji Slaskich nalezaloby oskarzyc o sabotaz.Fachowcy jak z koziej p ......y torba turystyczna.

 • aras

  Myślę, że powinna się tymi pseudo inwestycjami w Chorzowie zainteresować prokuratura, a mieszkańcy powinni masowo skarżyć tramwaje śląskie oraz ludzi w UM odpowiedzialnych za ten stan.

 • Edek

  Tramwaje Śląskie to chyba najgorszy inwestor w historii. To przechodzi ludzkie pojęcie. Wczoraj przejeżdżając przez 3 Maja widziałem dwie grupy pomarańczowych i żółtych panów którzy przez praktycznie cały dzień podpierali betonowe bloki.

 • szkoda godać

  Który to już etap przebudowy, która będzie trwać 50 lat? Jak się nie umie to się nie bierze za takie inwestycje. Zleceniodawca remontu (tramwaje śląskie) powinien płacić milionowe odszkodowania za takie PARTACTWO.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również