Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Pamiętajmy o bezdomnych

  • Dodano: 2018-02-22 08:15, aktualizacja: 2018-02-22 07:39

Na działanie niskich temperatur narażeni są zwłaszcza bezdomni i osoby samotne. To właśnie na tę grupę ludzi powinniśmy teraz zwrócić szczególną uwagę, bowiem często od naszej wrażliwości zależy ich życie. Policjanci otrzymują coraz więcej sygnałów o osobach narażonych na wychłodzenie organizmu.

Każdego roku w okresie zimowym odnotowuje się przypadki zgonów, których przyczyną jest ujemna temperatura powietrza, a w konsekwencji nadmierne wychłodzenie organizmu. Jak ostrzegają synoptycy, do Polski wraca typowo zimowa aura a tym samych ujemne temperatury. Policjanci każdego roku wraz z nadejściem chłodniejszych nocy patrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. To one są głównie narażone na utratę zdrowia lub życia na skutek wychłodzenia. Problem ten dotyka także osoby starsze, samotne, które mają trudność z radzeniem sobie w codziennych czynnościach i zadbaniem o zapewnienie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach. Jedną z częstszych przyczyn zamarznięć jest również alkohol, który daje złudne uczucie ciepła. W rzeczywistości jednak w stanie upojenia organizm wychładza się znacznie szybciej. Pamiętajmy, aby nie przechodzić obojętnie wobec potrzebujących. Informujmy odpowiednie służby zawsze, gdy potrzebna jest pomoc. Dzwoniąc na numery alarmowe: 997 lub 112 możemy uratować komuś życie.

Następna informacja

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • olka

    Smieszny jest ten artykul na policje ani straz liczyc nie idzie .udowodnili juz to nie raz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.