Spore zmiany w Parku Śląskim. Powstała nowa aplikacja mobilna, a także odświeżono serwis internetowy WPKiW. Dzięki temu goście mają zyskać szerszy dostęp do pełnej informacji o atrakcjach PŚ.
Co istotne, zarówno aplikacja, jak i nowa strona internetowa Parku Śląskiego są oparte o ten sam system zarządzania treścią. Serwis internetowy zyskał zupełnie nową szatę graficzną i bardziej intuicyjny rozkład treści. Aplikacja jest natomiast bardzo zaawansowanym rozwiązaniem dla wszystkich korzystających z Parku Śląskiego.
- Na stronie zawarte zostały informacje właściwe dla tego typu serwisu, natomiast wersja mobilna została wyposażona w funkcje, które w znaczny sposób ułatwiają im zaplanowanie i spędzanie czasu na terenie Parku Śląskiego – wyjaśniła mediom Dagmara Piskorz, rzeczniczka prasowa PŚ.
Aplikacja mobilna zawiera szereg udogodnień dla gości Parku Śląskiego, w tym mapę terenu, dane o wszystkich dostępnych atrakcjach uzupełnione o zdjęcia, opisy i oznaczenia lokalizacji. Niektóre z nich posiadają audioprzewodnik i zdjęcia 360 stopni.
Dzięki aplikacji możemy też szybko zlokalizować m.in. miejsca parkingowe, punkty gastronomiczne, a także dowiedzieć się o interesujących wydarzeniach na terenie PŚ Apka zawiera również ofertę tras spacerowych, a dla fanów fauny i flory dostępna jest ścieżka ornitologiczna i dendrologiczna.
Park Śląski ma aplikację mobilną skierowaną do potrzeb odwiedzających
Goście, dla których Park Śląski jest miejscem do spędzania czasu w aktywnej formie mogą liczyć na ofertę skierowaną do ich potrzeb – można odnaleźć ścieżki biegowe, rowerowe i do jazdy na rolkach. Dodatkowo, aplikacja pozwala na lokalizację GPS, która pokaże nam naszą dokładną lokalizację na terenie Parku Śląskiego w danym momencie.
Ciekawą propozycją dla użytkowników są gry terenowe, które w ciekawy i edukacyjny sposób pomagają odwiedzić najważniejsze atrakcje Parku. Jest to idealny sposób na aktywne zwiedzanie, zarówno dla indywidualnych osób, jak i dla rodzin z dziećmi – dowiadujemy się w opisie aplikacji.
Aby skorzystać z aplikacji mobilnej trzeba być użytkownikiem systemów Android w wersji 7.0 i wyższej oraz iOS w wersji 12 i wyższej. Aplikacja jest dostępna w czterech wersjach językowych – polskim, angielskim, niemieckim i czeskim w sklepach App Store i Google Play.
Aplikację mobilną i stronę internetową wykonał Amistad sp. z o.o. z Krakowa. Kwota zamówienia wyniosła 159 304,37 złotych.