Wiadomości z Chorzowa

Park Śląski ma aplikację mobilną. Ułatwi korzystanie z WPKiW wszystkim gościom

  • Dodano: 2022-01-01 16:45, aktualizacja: 2024-01-05 14:14

Spore zmiany w Parku Śląskim. Powstała nowa aplikacja mobilna, a także odświeżono serwis internetowy WPKiW. Dzięki temu goście mają zyskać szerszy dostęp do pełnej informacji o atrakcjach PŚ.

Co istotne, zarówno aplikacja, jak i nowa strona internetowa Parku Śląskiego są oparte o ten sam system zarządzania treścią. Serwis internetowy zyskał zupełnie nową szatę graficzną i bardziej intuicyjny rozkład treści. Aplikacja jest natomiast bardzo zaawansowanym rozwiązaniem dla wszystkich korzystających z Parku Śląskiego.

- Na stronie zawarte zostały informacje właściwe dla tego typu serwisu, natomiast wersja mobilna została wyposażona w funkcje, które w znaczny sposób ułatwiają im zaplanowanie i spędzanie czasu na terenie Parku Śląskiego – wyjaśniła mediom Dagmara Piskorz, rzeczniczka prasowa PŚ.

Aplikacja mobilna zawiera szereg udogodnień dla gości Parku Śląskiego, w tym mapę terenu, dane o wszystkich dostępnych atrakcjach uzupełnione o zdjęcia, opisy i oznaczenia lokalizacji. Niektóre z nich posiadają audioprzewodnik i zdjęcia 360 stopni.

Dzięki aplikacji możemy też szybko zlokalizować m.in. miejsca parkingowe, punkty gastronomiczne, a także dowiedzieć się o interesujących wydarzeniach na terenie PŚ  Apka zawiera również ofertę tras spacerowych, a dla fanów fauny i flory dostępna jest ścieżka ornitologiczna i dendrologiczna.

Park Śląski ma aplikację mobilną skierowaną do potrzeb odwiedzających

Goście, dla których Park Śląski jest miejscem do spędzania czasu w aktywnej formie mogą liczyć na ofertę skierowaną do ich potrzeb – można odnaleźć ścieżki biegowe, rowerowe i do jazdy na rolkach. Dodatkowo, aplikacja pozwala na lokalizację GPS, która pokaże nam naszą dokładną lokalizację na terenie Parku Śląskiego w danym momencie.

Ciekawą propozycją dla użytkowników są gry terenowe, które w ciekawy i edukacyjny sposób pomagają odwiedzić najważniejsze atrakcje Parku. Jest to idealny sposób na aktywne zwiedzanie, zarówno dla indywidualnych osób, jak i dla rodzin z dziećmi – dowiadujemy się w opisie aplikacji.

Aby skorzystać z aplikacji mobilnej trzeba być użytkownikiem systemów Android w wersji 7.0 i wyższej oraz iOS w wersji 12 i wyższej. Aplikacja jest dostępna w czterech wersjach językowych – polskim, angielskim, niemieckim i czeskim w sklepach App Store i Google Play.

Aplikację mobilną i stronę internetową wykonał Amistad sp. z o.o. z Krakowa. Kwota zamówienia wyniosła 159 304,37 złotych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również