Wiadomości z Chorzowa

Pierwszy Wege Festiwal w Chorzowie za nami! [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2021-09-20 09:00

Za mieszkańcami pierwszy Wege Festiwal. Impreza odbyła się 18 i 19 września w Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Chorzowie. Było... smakowicie! 

Wege Festiwal, czyli coś dla fanów kuchni roślinnej 

W ostatni weekend Chorzowem zawładnęły aromatyczne smaki kuchni wege! 18 i 19 września w Centrum Integracji Międzypokoleniowej na mieszkańców czekały suto zastawione stoiska wegańskich i wegetariańskich restauracji z całej Polski. Uczestnicy mogli wybierać spośród dań kuchni:  

  • Koreańskiej
  • Indonezyjskiej
  • Japońskiej
  • Gruzińskiej
  • Chińskiej
  • Wietnamskiej

- Cieszę się, że dieta roślinna jest popularyzowana, dzięki Wege Festiwalowi. Tego typu wydarzenia pokazują, że kuchnia wegańska może być różnorodna, kolorowa, a przede wszystkim smaczna! - mówi Basia, jedna z uczestniczek festiwalu - Dzisiaj spróbowałam już ottomańskiego wrapa i japońskiego ramenu, oczywiście w wersji wegańskiej, co jest dla mnie kwestią niezwykle ważną - dodaje.  

Oprócz specjałów kuchni roślinnej, mieszkańcy Chorzowa mogli zakupić kosmetyki cruelty free oraz wziąć udział w inspirujących warsztatach.  

Czym jest Wege Festiwal? 

Wege Festiwal to największe w Polsce targi kuchni wegetariańskiej i wegańskiej, które odbywają się w różnych miastach Polski. Jest to jedyne miejsce, w którym zestawionych zostaje tak wiele rozmaitych dań i produktów. To dobra okazja do spotkania ze znajomymi, ale także do spróbowania zróżnicowanej kuchni bezmięsnej z całego świata. 

- Najlepsza kuchnia polskich wegetariańsko - wegańskich restauracji i blogerów. Dostaniecie między innymi przepyszne falafele, hummusy i wege burgery, wege odsłony domowych dań, zupy, desery, ciasta, ciasteczka - możemy przeczytać na stronie organizatorów.  

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również