Wiadomości z Chorzowa

Plac zabaw na Amelungu finalnie otwarty. To inwestycja z Budżetu Obywatelskiego

 • Dodano: 2021-08-26 12:30

Oczekiwana od dawna modernizacja placu zabaw na Amelungu skończona! Inwestycja z siódmej edycji Budżetu Obywatelskiego została oddana do użytku.

Na realizację tego projektu czekali od dawna wszyscy korzystający z dawnego placu zabaw na Amelungu, który przez lata został bardzo mocno wyeksploatowany. Korzystali z niego nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale również osoby z innych dzielnic. Konieczne było zatem jego odnowienie, zwiększenie funkcjonalności i uzupełnienie o urządzenia street fitness dla młodzieży i dorosłych.

Tak też się stało, gdyż projekt modernizacji placu zabaw wraz z budową strefy fitness został jednym ze zwycięzców siódmej edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa. Koszt inwestycji, której wnioskodawcą jest Dawid Rybarz przekroczył 400 tysięcy złotych.

Nowy plac zabaw i siłownia plenerowa na Amelungu finalnie otwarte!

Czeka tam na Was całkowicie odnowiony plac zabaw. Wieżyczki, zjeżdżalnie, karuzele, przyrządy do wspinania. Jest tego mnóstwo! Oczywiście wymieniono też piasek. Ponadto wykonano ogrodzenie placu zabaw, wymieniono kosze na śmieci w obrębie placu zabaw. Oprócz tego zbudowano siłownię plenerową - mini street workout park nad samym brzegiem stawu! Ćwiczy się tutaj obłędnie! – przekonuje Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Jednak w sprawie finalnego otwarcia inwestycji apelował w połowie sierpnia radny Bartłomiej Czaja, wskazując, że inwestycja realizowana jest od czerwca tego roku i mimo zakończenia robót teren pozostaje ogrodzony, a dzieci nie mogą korzystać z nowej atrakcji.

Idealnym czasem na jego otwarcie są wakacje, jednak do dnia dzisiejszego nie został on oddany choć pogoda dopisuje i dzieci mogłyby na nim przebywać. Ponadto przez kilka dni były na nim huśtawki, które po kilku dniach zniknęły – pisał w interpelacji Bartłomiej Czaja.

Finalnie Wydział Inwestycji Komunalnych UM Chorzów zakończył prace modernizacyjne w ramach Budżetu Obywatelskiego i udostępnił obiekt 12 sierpnia tego roku.

Na prośbę wnioskodawcy projektu, w dniu odbioru końcowego zdemontowano z jednej z huśtawek siedzisko typu koszyczek w celu zamiany na siedzisko proste. Wykonawca zgodził się na darmową zamianę elementu i zobowiązał się do jego wprowadzenia po otrzymaniu od producenta – wyjaśnił Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Komentarze (7)    dodaj »

 • Grażynka

  Co racja to racja, toaleta by się przydała. Zazwyczaj muszę z dziećmi w krzaczki się chować za potrzebą.

 • Ludek

  Bajtle już miesiąc przed otwarciem tam sie bawiyli

 • Knut

  A wykasztanić nadal nie ma gdzie

 • sznita s tustym

  knot-idz sie do dom wyłomać

 • ...

  Co ty domu nie masz, czy rozumu.

 • ..

  Powiedz to dzbanie tym rybakom co [...]o za garażami

 • chorzowianin

  A ty co robisz za garażami. Ciekawe....

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również