Wiadomości z Chorzowa

Ścieżka łącząca Amelung i Skałkę w końcu doświetlona!

  • Dodano: 2021-11-08 07:15, aktualizacja: 2021-11-08 07:21

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników wieczornych spacerów – na ścieżce łączącej chorzowski staw Amelung i świętochłowicką Skałkę pojawiły się słupy oświetleniowe. 

Koniec ciemności!

Spacerowiczów i rowerzystów z pewnością ucieszy fakt, że już dłużej nie muszą poruszać się po ciemku. Na ścieżce pieszo-rowerowej, łączącej Amelung i Skałkę, pojawiło się aż 31 słupów oświetleniowych. Fundusze na tą inwestycję pozyskano z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Część kwoty, 142 958 zł otrzymano w ramach programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji, zaś resztę – 100 316 – z Metropolitalnego Funduszu Solidarności.

Ścieżka powstała w 2018 roku

Ścieżka pieszo-rowerowa, łącząca Pnioki ze Skałką, powstała 3 lata temu, w 2018 roku, w ramach 5. Edycji chorzowskiego Budżetu Obywatelskiego. Przez wiele lat w tym miejscu narzekano na brak oświetlenia. Budowa ścieżki wyniosła 893 tysiące złotych – sporą część tej kwoty pozyskano z dotacji, bo aż 760 tysięcy. Trasa często oblegana jest zarówno przez spacerowiczów, jak i rowerzystów, dlatego na dodanie oświetlenia czekano z wielką niecierpliwością.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

  • Tosia

    co to za hanyska nazwa Amelung

  • Es

    Nie hanyska tylko pruska.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.