Wiadomości z Chorzowa

Ścieżka łącząca Amelung i Skałkę w końcu doświetlona!

  • Dodano: 2021-11-08 07:15, aktualizacja: 2021-11-08 07:21

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników wieczornych spacerów – na ścieżce łączącej chorzowski staw Amelung i świętochłowicką Skałkę pojawiły się słupy oświetleniowe. 

Koniec ciemności!

Spacerowiczów i rowerzystów z pewnością ucieszy fakt, że już dłużej nie muszą poruszać się po ciemku. Na ścieżce pieszo-rowerowej, łączącej Amelung i Skałkę, pojawiło się aż 31 słupów oświetleniowych. Fundusze na tą inwestycję pozyskano z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Część kwoty, 142 958 zł otrzymano w ramach programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji, zaś resztę – 100 316 – z Metropolitalnego Funduszu Solidarności.

Ścieżka powstała w 2018 roku

Ścieżka pieszo-rowerowa, łącząca Pnioki ze Skałką, powstała 3 lata temu, w 2018 roku, w ramach 5. Edycji chorzowskiego Budżetu Obywatelskiego. Przez wiele lat w tym miejscu narzekano na brak oświetlenia. Budowa ścieżki wyniosła 893 tysiące złotych – sporą część tej kwoty pozyskano z dotacji, bo aż 760 tysięcy. Trasa często oblegana jest zarówno przez spacerowiczów, jak i rowerzystów, dlatego na dodanie oświetlenia czekano z wielką niecierpliwością.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

  • Tosia

    co to za hanyska nazwa Amelung

  • Es

    Nie hanyska tylko pruska.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.