Wiadomości z Chorzowa

Planetarium Śląskie przedłuża konkurs „Gwiezdny Pluszak”. To prośba szkół z regionu

  • Dodano: 2021-09-22 13:00

Planetarium Śląskie zdecydowało się przedłużyć o miesiąc czas trwania konkursu na maskotkę- symbol przyszłego Śląskiego Parku Nauki. Stało się tak na prośbę dyrektorów szkół z regionu.

Pierwotnie konkurs miał zostać ostatecznie zakończony 24 września, jednak dyrekcja Planetarium Śląskiego zdecydowała się wydłużyć czas nadsyłania zgłoszeń o blisko miesiąc. Dlaczego?

Ze względu na liczne prośby napływające do Planetarium Śląskiego ze szkół naszego województwa zdecydowaliśmy się przedłużyć termin nadsyłania prac w konkursie „Gwiezdny Pluszak” do 15 października bieżącego roku. Zwycięzcę poznamy 22 października. Pozostałe zapisy regulaminu pozostają bez zmian – informuje dyrektor Planetarium Śląskiego, Stefan Janta.

W konkursie rozpisanym przez Planetarium Śląskie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa śląskiego. Zwycięski projekt maskotki będzie jednym z symboli znajdującego się na finiszu modernizacji Planetarium Śląskiego – Śląskiego Parku Nauki.

Nadesłane prace zostaną oceniane pod względem formalnym i merytorycznym przez jury konkursu, które powołał dyrektor Planetarium Śląskiego i to ono wyłoni zwycięzcę oraz przyzna ewentualne wyróżnienia.

Chcemy, by ta maskotka symbolizowała ideę i cel działania naszej placówki. Po zakończeniu przebudowy i modernizacji odwiedzą nas dziesiątki tysięcy młodych ludzi. Naszym marzeniem jest, by ta maskotka - pluszak została zaprojektowana przez uczniów - dla uczniów - dodaje Stefan Janta, dyrektor Planetarium Śląskiego.

Planetarium przedłużyło konkurs „Gwiezdny Pluszak” do 15 października!

Zgodnie z regulaminem, projekt maskotki może być przygotowany zgodnie z dowolnie wybraną techniką - np. akwarele, pastele, plakatówki, kredki, masa plastyczna, technik mieszane, prace przestrzenne, grafika komputerowa lub prototyp, ale musi przedstawiać pluszową maskotkę. W przypadku projektu przestrzennego nie może on przekraczać 30 cm w żadnym z wymiarów.

Wszelkie istotne informacje zostały przekazane w regulaminie konkursu, a projekt maskotki powinien zostać przedłożony komisji konkursowej wraz z odpowiednimi dokumentami, których wzory są dostępne na stronie internetowej Planetarium i podpisane przez rodzica lub opiekuna prawnego.

Gotowy projekt wraz z dokumentami należy wysłać pocztą (w zamkniętej kopercie lub w tekturowym pudełku w przypadku prac przestrzennych) opisany jako „KONKURS – GWIEZDNY PLUSZAK” na adres: Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie, Al. Planetarium 4, 41-500 Chorzów, skr. pocztowa 10.

Nagroda główna w konkursie to teleskop astronomiczny o wartości 3 tysięcy złotych oraz pamiątkowa tabliczka z obrazem nieba w dniu urodzin laureata.

Jak deklarują władze ośrodka, nagrodzony projekt będzie w kolejnych latach wykorzystywany do promocji Planetarium - Śląskiego Parku Nauki.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Es

    Co nie ma chętnych na darmowy marketing?? Ciekawe!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.