Wiadomości z Chorzowa

Planetarium Śląskie przedłuża konkurs „Gwiezdny Pluszak”. To prośba szkół z regionu

  • Dodano: 2021-09-22 13:00

Planetarium Śląskie zdecydowało się przedłużyć o miesiąc czas trwania konkursu na maskotkę- symbol przyszłego Śląskiego Parku Nauki. Stało się tak na prośbę dyrektorów szkół z regionu.

Pierwotnie konkurs miał zostać ostatecznie zakończony 24 września, jednak dyrekcja Planetarium Śląskiego zdecydowała się wydłużyć czas nadsyłania zgłoszeń o blisko miesiąc. Dlaczego?

Ze względu na liczne prośby napływające do Planetarium Śląskiego ze szkół naszego województwa zdecydowaliśmy się przedłużyć termin nadsyłania prac w konkursie „Gwiezdny Pluszak” do 15 października bieżącego roku. Zwycięzcę poznamy 22 października. Pozostałe zapisy regulaminu pozostają bez zmian – informuje dyrektor Planetarium Śląskiego, Stefan Janta.

W konkursie rozpisanym przez Planetarium Śląskie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa śląskiego. Zwycięski projekt maskotki będzie jednym z symboli znajdującego się na finiszu modernizacji Planetarium Śląskiego – Śląskiego Parku Nauki.

Nadesłane prace zostaną oceniane pod względem formalnym i merytorycznym przez jury konkursu, które powołał dyrektor Planetarium Śląskiego i to ono wyłoni zwycięzcę oraz przyzna ewentualne wyróżnienia.

Chcemy, by ta maskotka symbolizowała ideę i cel działania naszej placówki. Po zakończeniu przebudowy i modernizacji odwiedzą nas dziesiątki tysięcy młodych ludzi. Naszym marzeniem jest, by ta maskotka - pluszak została zaprojektowana przez uczniów - dla uczniów - dodaje Stefan Janta, dyrektor Planetarium Śląskiego.

Planetarium przedłużyło konkurs „Gwiezdny Pluszak” do 15 października!

Zgodnie z regulaminem, projekt maskotki może być przygotowany zgodnie z dowolnie wybraną techniką - np. akwarele, pastele, plakatówki, kredki, masa plastyczna, technik mieszane, prace przestrzenne, grafika komputerowa lub prototyp, ale musi przedstawiać pluszową maskotkę. W przypadku projektu przestrzennego nie może on przekraczać 30 cm w żadnym z wymiarów.

Wszelkie istotne informacje zostały przekazane w regulaminie konkursu, a projekt maskotki powinien zostać przedłożony komisji konkursowej wraz z odpowiednimi dokumentami, których wzory są dostępne na stronie internetowej Planetarium i podpisane przez rodzica lub opiekuna prawnego.

Gotowy projekt wraz z dokumentami należy wysłać pocztą (w zamkniętej kopercie lub w tekturowym pudełku w przypadku prac przestrzennych) opisany jako „KONKURS – GWIEZDNY PLUSZAK” na adres: Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie, Al. Planetarium 4, 41-500 Chorzów, skr. pocztowa 10.

Nagroda główna w konkursie to teleskop astronomiczny o wartości 3 tysięcy złotych oraz pamiątkowa tabliczka z obrazem nieba w dniu urodzin laureata.

Jak deklarują władze ośrodka, nagrodzony projekt będzie w kolejnych latach wykorzystywany do promocji Planetarium - Śląskiego Parku Nauki.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Es

    Co nie ma chętnych na darmowy marketing?? Ciekawe!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również