Wiadomości z Chorzowa

Policjanci zatrzymali 3 kierowców, którzy pędzili ponad 100 km/h w terenie zabudownym

  • Dodano: 2020-07-27 08:00, aktualizacja: 2020-07-27 07:11

Nadrzędnym zadaniem Policji drogowej jest dbanie o bezpieczeństwo na drogach i zdecydowane reagowanie na wszelkie przejawy agresywnych i nieodpowiedzialnych zachowań w ruchu drogowym.

Policjanci z drogówki codziennie skutecznie walczą z piratami drogowymi

Tylko w ostatnich dwóch dniach zatrzymali 3 kierowców, którzy pędzili swoimi samochodami ponad 100 km/h w terenie zabudowanym.


Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego chorzowskiej komendy zwalczają agresywne zachowania na drogach oraz rejestrują przekraczanie dozwolonej prędkości jazdy.

To prędkość i brak jej dostosowania do panujących warunków jest częstą przyczyną groźnych wypadków drogowych.

Stróże prawa stanowczo reagują na takie wykroczenia, ale nawet tak doświadczeni policjanci byli zaskoczeni skalą przekroczenia prędkości jaką zarejestrowali. Policjanci z drogówki dokonywali kontroli prędkości jazdy  na konkretnie wytypowanych ulicach, które zostały wskazane przez naszych mieszkańców lub w miejscach w których dochodzi do największej liczby zdarzeń drogowych. Absolutny rekordzista został zatrzymany na ul. Łagiewnickiej, gdzie dozwolona maksymalna prędkość wynosi 50 km/h. Młody kierowca sportowego Seata nie zważał na panujące ograniczenia i w miejscu pomiaru pędził z prędkością 150 km/h.

Mieszkaniec Rudy Śląskiej został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł, nałożono na niego 10 punktów karnych oraz zatrzymano mu prawo jazdy za popełnione wykroczenie. Kolejni dwaj amatorzy wysokich prędkości zostali zatrzymani na ul. Katowickiej, gdzie dozwolona maksymalna prędkość została określona na 50 km/h, natomiast kierowcy poruszali się z prędkością przekraczającą 100 km/h. Na tych kierowców również nałożono mandaty oraz punkty karne, jak również zatrzymano im prawo jazdy.  

Przypominamy, że do służby w Wydziale Ruchu Drogowego chorzowskiego garnizonu kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane, z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni stróże prawa zdecydowanie reagują na wszelkie przypadki łamania prawa na drodze.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Zibi666

    Ale jak na cwaniaka zatrzymują kierowcę który nie posiada uprawnień od 15 lat jeździ przepisowo i bez wypadku, z powodu covid kupiłem wóz aby dojeżdżać z żoną.i dziećmi do lekarzy ja po operacji płuca to z pewnością i chamstwem do żony ryczy "Nie Machaj mi tu tym" a to legitymacja niepełnosprawnej... Czysta zero IQ ale popisuje raz raz gdzie trzeba... I Sz.P. funkcjonariuszu jakto było ją po wypadku w robocie ale to Pan do kolegi mowi---*"jak go sąd skieruje na darmowy kurs to z naszych podatków to poleci" nieeee też je odprowadzam a co Sąd stwierdzi że, z całym szacunkiem ja za 187szwow dostałem 3tysie za które zabezpieczyłem RODZINE aby miała dostęp do lejarzy. I 30km dowożę ich do Babci tylko nwm Czemu człowiek zamiast się rozwijać przez ........... Musi stać w miejscu.Mysle nawet po co to pisze ale co tam niech ludzie wiedzą gdzie można znaleźć źródło Choroby , lajw bo czy ja tylko jeden prosiłem o żal. Nakrycia ust i nosa????

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.