Wiadomości z Chorzowa

Polska-Ukraina na Stadionie Śląskim bez kibiców i odwołany mecz Ruchu Chorzów

  • Dodano: 2020-03-11 15:15

Biało-czerwoni zagrają na Stadionie Śląskim przy pustych trybunach – poinformował Polski Związek Piłki Nożnej. Zaplanowany na sobotę mecz Ruchu Chorzów został z kolei przełożony na inny termin. To środki ostrożności spowodowane zagrożeniem epidemią koronawirusa. 

PZPN zwraca pieniądze za bilety na mecz Polska-Ukraina

Powrót reprezentacji do Kotła Czarowni będzie można oglądać tylko w telewizji. Zaplanowany na 31 marca mecz Polska-Ukraina odbędzie się bez udziału publiczności. Jak podał PZPN jest to związane z potencjalnym zagrożeniem dla zdrowia i życia mieszkańców Polski, spowodowanym rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19. Pieniądze za bilety zostaną zwrócone 

- Zostanie dokonany zwrot całej kwoty, jaka została wpłacona na konta PZPN, w tym za bilet, kuriera oraz dodatkowe usługi. Zwroty zostaną dokonane w ciągu najbliższych 14 dni na konta, z których zostały dokonane płatności za bilety. Niewymagane są przy tym żadne czynności ze strony kibiców – czytamy w komunikacie PZPN.

Bez udziału publiczności odbędzie się także mecz towarzyski polskiej reprezentacji z Finlandią we Wrocławiu, zaplanowany na 27 marca.

Zaplanowany na sobotę mecz Ruchu Chorzów został przełożony

Kibice Niebieskich także nie zobaczą swojej drużyny na boisku. Nie odbędzie się zaplanowany na najbliższą sobotę mecz Ruchu Chorzów z Rekordem Bielsko-Biała. Cała 19. kolejka III ligi została przełożona na późniejszy termin.

- Taką decyzję podjęła Komisji do spraw Nagłych Śląskiego Związku Piłki Nożnej z uwagi na potencjalne zagrożenia dla zdrowia i życia spowodowane rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19 oraz biorąc pod uwagę stanowisko Minister Sportu o odwołaniu wszystkich imprez sportowych – informuje Ruch Chorzów.

Urząd Miasta Chorzów odwołał wszystkie imprezy w mieście

Także Urząd Miasta Chorzów odwołał wszystkie, nawet niemasowe imprezy, wydarzenia i koncerty zaplanowane w najbliższym czasie.

- Wszystkie te działania podejmowane są zapobiegawczo, z troski o zdrowie mieszkańców Chorzowa i województwa śląskiego – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Chorzów.

Oznacza to, że nie będą działały hale sportowe i baseny, a dla publiczności zamknięte zostaną także domy kultury. Przełożony został m.in. zaplanowany na 25 marca charytatywny mecz siatkówki pomiędzy Młodzieżową Radą Miasta Chorzów a Radą Miasta Chorzów oraz 12. Chorzowski Festiwal Nauki, który miał się odbywać w dniach 23 – 27 marca. Jak informowaliśmy już wczoraj wszystkie wydarzenia do 14 kwietnia odwołał także Teatr Rozrywki, zamknięty dla zwiedzających jest też chorzowski Skansen.

Tak jak w całym kraju, od poniedziałku w Chorzowie, nieczynne będą wszystkie szkoły, przedszkola i żłobki. Już od jutra nie będą jednak prowadzone żadne zajęcia edukacyjne. 

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Gość

    Magazyn śledczy pokazał co się dzieje w chorzowskim urzędzie miasta totalna samo wolka masakra dobrze ze jestem z innego miasta

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.