Wiadomości z Chorzowa

Zamknięto chorzowski Skansen i Teatr Rozrywki 

  • Dodano: 2020-03-10 17:00

Z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa zamknięto dziś chorzowski Skansen i Teatr Rozrywki. Obie instytucje podlegają marszałkowi województwa śląskiego, który wydał takie zalecenie. 

Chorzowski Skansen został zamknięty dla zwiedzających

Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego, wydał dziś dyrektorom podlegających mu instytucji kultury zalecenie, by ograniczyli wydarzenia z udziałem dużej liczby osób. W Chorzowie działają dwie takie placówki – Teatr Rozrywki i Skansen.

- W trosce o bezpieczeństwo publiczne i w związku z potencjalnym zagrożeniem spowodowanym tzw. koronawirusem, a także działając w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego, z przykrością informujemy, że Muzeum „ Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” zostaje zamknięte dla zwiedzających do 14 kwietnia 2020 r. włącznie – czytamy w komunikacie opublikowany przez Skansen.

W chorzowskim skansenie nie odbędzie się m.in. zaplanowana na 5 kwietnia impreza „Wielkanoc na Śląsku”.

Teatr Rozrywki odwołał wszystkie wydarzenia do 14 kwietnia

Wszystkie wydarzenia zaplanowane do 14 kwietnia odwołał dziś także Teatr Rozrywki w Chorzowie. 

- Pracownicy i pracownice Biura Promocji i Obsługi Widza skontaktują się ze wszystkimi osobami, które zakupiły bilety na wydarzenia we wspomnianym terminie z propozycją zwrotu pieniędzy za bilety. Wszystkie osoby, które zakupiły bilety bez podawania danych kontaktowych proszone są o wysłanie wiadomości wyłącznie na e-mail kasa@teatr-rozrywki.pl lub wizytę w kasie teatru – informuje Teatr Rozrywki.


Premier Mateusz Morawiecki poinformował dziś także o odwołaniu wszystkich imprez masowych w Polsce. 
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.