Wiadomości z Chorzowa

Powróćmy jak za dawnych lat, czyli koncert z okazji Światowego Dnia Seniora 

  • Dodano: 2021-11-11 09:00

14 listopada w Centrum Integracji Międzypokoleniowej odbędzie się koncert “Powróćmy jak za dawnych lat”, organizowany z okazji Światowego Dnia Seniora. 

Powróćmy jak za dawnych lat 

Już w najbliższą niedzielę, 14 listopada, o godzinie 17.00 w Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Chorzowie odbędzie się koncert “Powróćmy jak za dawnych lat”, organizowany z okazji Światowego Dnia Seniora. 

- „Powróćmy jak za dawnych lat” będzie koncertem, podczas którego wybrzmią największe przeboje minionych dekad, kultowe i wiecznie żywe klasyki. Za oprawę artystyczną wydarzenia odpowiedzialne jest Stowarzyszenie Projekty Edukacyjno-Kulturalne „PEK” - czytamy na stronie wydarzenia.  

Wstęp na koncert jest bezpłatny, jednak wymagane są wcześniejsze zapisy. Bilety można odebrać osobiście w Centrum Integracji Międzypokoleniowej od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15 lub zarezerwować dzwoniąc pod nr 695 563 067 lub 32 245 93 40. 

Światowy Dzień Seniora 

Światowy Dzień Seniora to jedno z kilku świąt dedykowanych osobom starszym (inne to Międzynarodowy Dzień Osób Starszych obchodzony 1 października i Europejski Dzień Seniora, który celebrowany jest 20 października). Każdy z nich ma być okazją do zwrócenia uwagi na sytuację i potrzeby osób powyżej 60+ roku życia.  Aktywizacja i organizowanie lokalnych oraz ogólnokrajowych inicjatyw pomagają seniorom się rozwijać, zagospodarować czas i dzięki temu zapomnieć o chorobach czy samotności, poprawiając tym samym komfort codziennego życia. 

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Lidia

    Szkoda że niektórzy seniorzy nie mogą skorzystać ,bo nie umią już zejść i wejść po schodach z i do mieszkania . Zróbcie windy w końcu a nie tylko w nowych domach ,młodym i zdrowym !

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.