Wiadomości z Chorzowa

Powróćmy jak za dawnych lat, czyli koncert z okazji Światowego Dnia Seniora 

  • Dodano: 2021-11-11 09:00

14 listopada w Centrum Integracji Międzypokoleniowej odbędzie się koncert “Powróćmy jak za dawnych lat”, organizowany z okazji Światowego Dnia Seniora. 

Powróćmy jak za dawnych lat 

Już w najbliższą niedzielę, 14 listopada, o godzinie 17.00 w Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Chorzowie odbędzie się koncert “Powróćmy jak za dawnych lat”, organizowany z okazji Światowego Dnia Seniora. 

- „Powróćmy jak za dawnych lat” będzie koncertem, podczas którego wybrzmią największe przeboje minionych dekad, kultowe i wiecznie żywe klasyki. Za oprawę artystyczną wydarzenia odpowiedzialne jest Stowarzyszenie Projekty Edukacyjno-Kulturalne „PEK” - czytamy na stronie wydarzenia.  

Wstęp na koncert jest bezpłatny, jednak wymagane są wcześniejsze zapisy. Bilety można odebrać osobiście w Centrum Integracji Międzypokoleniowej od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15 lub zarezerwować dzwoniąc pod nr 695 563 067 lub 32 245 93 40. 

Światowy Dzień Seniora 

Światowy Dzień Seniora to jedno z kilku świąt dedykowanych osobom starszym (inne to Międzynarodowy Dzień Osób Starszych obchodzony 1 października i Europejski Dzień Seniora, który celebrowany jest 20 października). Każdy z nich ma być okazją do zwrócenia uwagi na sytuację i potrzeby osób powyżej 60+ roku życia.  Aktywizacja i organizowanie lokalnych oraz ogólnokrajowych inicjatyw pomagają seniorom się rozwijać, zagospodarować czas i dzięki temu zapomnieć o chorobach czy samotności, poprawiając tym samym komfort codziennego życia. 

Komentarze (1)    dodaj »

  • Lidia

    Szkoda że niektórzy seniorzy nie mogą skorzystać ,bo nie umią już zejść i wejść po schodach z i do mieszkania . Zróbcie windy w końcu a nie tylko w nowych domach ,młodym i zdrowym !

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również