Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Pracownicy Urzędu Kontroli Skarbowej mówili o tym, dlaczego warto brać paragon

  • Dodano: 2013-09-02 09:30

Urząd Kontroli Skarbowej przedsiębiorcom i zwykłym podatnikom nie zawsze kojarzy się sympatycznie. Ale dzięki akcji edukacyjno – informacyjnej ten wizerunek dla osób odwiedzających Park Śląski znacznie się ocieplił. Zrealizowano też cel podstawowy.

– Do tej pory nie zawsze brałem paragon. Po tym co usłyszałem na pewno będę – zapewnia Janusz Warzyniak z Chorzowa, który na akcję natrafił podczas spaceru z córką Nadią i wnukiem Borysem.

Park Śląski od kilku tygodni realizuje akcję „Kupujesz w Parku – weź paragon". Przedsięwzięcie Urzędu Ochrony Skarbowej w Katowicach ma podobne cele i założenia. Urzędnicy tłumaczą przechodniom, jak ważny jest paragon.

- Po pierwsze możemy zareklamować towar, gdy jesteśmy niezadowoleni, po drugie paragon pozwala zachować zdrową konkurencję na rynku – tłumaczy Michał Kasprzak, rzecznik Izby Skarbowej w Katowicach.

- Takie miejsca, jak Park Śląski istnieją dlatego, że wszyscy płacimy podatki. A biorąc paragon gwarantujemy sobie, że od nabytego przez nas towaru przedsiębiorca odprowadził podatek. To bardzo ważne.

Podczas przeprowadzania akcji chętni mogą skorzystać z rad eksperta, który odpowiada m.in. na pytania związane z kasą fiskalną. Dla dzieci przygotowano słodkie upominki, balony oraz gry i zabawy. Nagrodą w konkursach są koszulki i kubki z rysunkami Andrzeja Mleczki.

– Chcemy edukować w sposób przystępny i niezbiurokratyzowany – wyjaśnia Joanna Kruz, rzecznik Urzędu Kontroli Skarbowej w Katowicach.

– Informujemy poprzez spotkania i rozmowy. Ludzie reagują z uśmiechem, nawet mimo tego, że pojawia się tu nazwa naszego urzędu, która nie zawsze kojarzy się dobrze. Ale dzięki wakacyjnej, lekkiej formie tej akcji wiele osób podchodzi i zadaje pytania.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.