Wiadomości z Chorzowa

Projekt "Dygająca kapela" w chorzowskim Skansenie. Dołącz do muzycznych spotkań!

  • Dodano: 2023-10-04 08:00, aktualizacja: 2023-10-05 14:09

Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny" w Chorzowie zaprasza wszystkich miłośników muzyki do udziału w unikalnym projekcie pod nazwą "Dygająca Kapela".

Muzyczny projekt w Chorzowie

Spotkania z muzyką i tradycją będą odbywały się cyklicznie w każdy czwartek od 12 października w budynku głównym muzeum w godzinach 18:00-19:30. Czas trwania każdego spotkania to 1,5 godziny. Cykl 10 spotkań zakończy się występem podczas imprezy plenerowej “Śląska Wilijo” 17 grudnia!

Celem spotkań nie będzie jedynie czerpanie radości z muzyki, ale także odkrywanie bogactwa polskiego dziedzictwa muzycznego. W trakcie spotkań będziecie pracować nad wykonaniem pieśni ze zbiorów Adolfa Dygacza, jednego z najważniejszych polskich kompozytorów i pieśniarzy.

Celem jest stworzenie muzealnej kapeli, która będzie odkrywać kontekst historyczny i artystyczny!

Co was czeka?

  • nauka śpiewania dawnych wiejskich pieśni
  • nauka gry na tradycyjnych instrumentach
  • odkrywanie tradycji i dziedzictwa kulturowego i fascynująca podróż w czasie

Zajęcia będą prowadzone przez pracowników muzeum oraz przez Karo Przewłokę, znaną z zespołu Dejcie Pozór.

Dołączcie już 12 października o godzinie 18:00 na pierwszym spotkaniu, by razem tworzyć magiczną kapelę i celebrować nasze dziedzictwo muzyczne. To będzie niezapomniana przygoda!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również