Wiadomości z Chorzowa

Robią to po raz czternasty

  • Dodano: 2014-09-23 15:15

Po raz kolejny Chorzów przyłączył się do projektu SZLACHETNA PACZKA. I choć oficjalnie wiadomo, że finał będzie miał miejsce dopiero w weekend 13-14 grudnia, to przygotowania do niego zaczynają się teraz.

Już dziś można wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.superw.pl i dołączyć do drużyny wolontariuszy w Chorzowie, angażując się w mądre pomaganie.

Projekt w liczbach
SZLACHETNA PACZKA realizowana jest od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Wtedy po raz pierwszy grupa 10 wolontariuszy z Krakowa dotarła do 30 rodzin w potrzebie. Z roku na rok projekt rozwijał się i tak w 2013 roku prawie 9 tysięcy wolontariuszy z całej Polski objęło pomocą 17 684 rodziny.

Pierwsza taka PACZKA w Chorzowie
Choć SZLACHETNA PACZKA w Chorzowie to już tradycja, tegoroczna edycja będzie dla miasta naprawdę wyjątkowa. Do poprowadzenia przedsięwzięcia po raz pierwszy zostały wyznaczone tu dwie osoby, które będą koordynować pracę wolontariuszy w północnej i południowej części miasta.
                 
Jak zostać częścią drużyny?
To bardzo proste. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.superw.pl, wypełniając formularz zgłoszeniowy, a następnie przejść pozytywnie przez proces rekrutacji. Wolontariusze mają zapewniony profesjonalny system szkoleń, który zapewnia rozwój ich kompetencji. Dlaczego warto wziąć udział w projekcie? Aż 74% wolontariuszy zaangażowanych w SZLACHETNĄ PACZKĘ, deklaruje, że udział w projekcie był jednym z najważniejszych wydarzeń w ich życiu.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.