Wiadomości z Chorzowa

Rozwiązano ZSTiO nr 3 w Chorzowie

 • Dodano: 2020-01-31 10:00

Rada Miasta Chorzów podjęła decyzję o rozwiązaniu Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3. Przy ul. Batorego pozostanie tylko Technikum Mechaniczno – Elektryczne. 

W skład Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 wchodziły: V Liceum Ogólnokształcące, Branżowa Szkoła I stopnia oraz Technikum Mechaniczno – Elektryczne. Już w ubiegłym roku zlikwidowano liceum (o czym pisaliśmy TUTAJ), bo – jak tłumaczono - nie było chętnych do nauki w tej szkole. Teraz zdecydowano o zamknięciu wchodzącej w skład zespołu Szkoły Branżowej, która powstała z przekształcenia szkoły zawodowej. Pierwszy od blisko dwudziestu lat nabór do szkoły przeprowadzono w ubiegłym roku, ale... tu także nie było chętnych do podjęcia kształcenia. 

Popularnością cieszy się jedynie Technikum Mechaniczno - Elektryczne

Popularnością cieszy się jedynie Technikum Mechaniczno - Elektryczne im. Nikoli Tesli, które ostatnio zostało wyróżnione w rankingu miesięcznika „Perspektywy” i od 1 września 2020 r. będzie samodzielną jednostką.

- Obecnie szkoła prowadzi kształcenie w 16 oddziałach w Technikum Mechaniczno – Elektrycznym w zawodach: technik elektryk, technik mechatronik, technik informatyk, technik grafiki komputerowej i poligrafii cyfrowej, które na rynku pracy są poszukiwane lub uznawane za deficytowe. Wszystkie zawody cieszą się dużą popularnością, szkoła ma więcej kandydatów z pierwszego wyboru niż liczba uczniów, których może przyjąć – czytamy w uzasadnieniu do uchwały Rady Miasta Chorzów.

W Chorzowie pozostaną cztery szkoły branżowe (zawodowe), ale nie cieszą się one popularnością - uczy się w nich zaledwie 10% młodzieży. Najpopularniejsze są licea ogólnokształcące, do których uczęszcza 51% uczniów, a do techników 39%.

Zobacz także

Komentarze (9)    dodaj komentarz »

 • Inez

  A po co licea,technika ? Pokoleniu 500+ niepotrzebna nauka , i tak pracować nie będą. Wystarczy im kilka klas szkoły pdst.

 • Inez

  A po co licea,technika ? Pokoleniu 500+ niepotrzebna nauka , i tak pracować nie będą.

 • Radziu

  Ozimek był the best! Fakt, faktem że obecny system nauczania jest beznadziejny i w MENie nie są tego świadomi, ale to standardowe polskie "jakoś to" . Jakoś to będzie, jakoś to załatwimy, jakoś rozwiążemy ten problem...

 • Chorzowianin

  Szkoła b. dobra Tylko przy takim naborze brakuje sal. Przydałoby się powiększyć jej mury. Spoko wyposażona.

 • janusz

  Wrócili do korzeni.. Przed połączeniem ze szkoła z drugiej strony ulicy szkoła miała renomę. Późniejsze zmiany były do niczego. W TME było technikum i liceum zawodowe, ale na poziomie technikum. W Chorzowie jest beznadziejny prezydent od spraw oświaty, to ciągle coś zmienia, ale zawsze na gorsze. Cóż, takiego wybraliśmy.

 • Absolwent

  Bardzo dawno temu ukończyłem to technikum. Zawsze była taka opinia że technikum na poziomie a reszta.... nie bez przyczyny kiedyś reszta była w budynku po drugiej stronie ulicy.

 • Absolwet drugiego SORTU

  No proszę i tutaj już jakiś " ? " podzielił na SORTY

  • Absolwet drugiego SORTU
   2020-03-16 13:42
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Nauczyciel

  Człowieku to nie podział na "sorty" tylko podział wg uzyskiwanych kwalifikacji w tych szkołach.Po prostu tak było i dopisywanie do tego faktu jakiejś ideologii jest nadużyciem. Białe jest białe a czarne jest czarne i nic więcej i nic mniej.

 • Absolwent

  To liceum i tak tylko z nazwy było ogólnokształcące. Człowiek tylko walczył żeby zdać na w miarę dobre oceny matematykę, fizykę i chemię, a reszta przedmiotów była na bardzo niskim poziomie... tak więc dobrze się stało. Jak coś robić to do porządku, a to technikum zawsze trzymało wysoki poziom.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.