Wiadomości z Chorzowa

Rozwiązano ZSTiO nr 3 w Chorzowie

 • Dodano: 2020-01-31 10:00

Rada Miasta Chorzów podjęła decyzję o rozwiązaniu Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3. Przy ul. Batorego pozostanie tylko Technikum Mechaniczno – Elektryczne. 

W skład Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 wchodziły: V Liceum Ogólnokształcące, Branżowa Szkoła I stopnia oraz Technikum Mechaniczno – Elektryczne. Już w ubiegłym roku zlikwidowano liceum (o czym pisaliśmy TUTAJ), bo – jak tłumaczono - nie było chętnych do nauki w tej szkole. Teraz zdecydowano o zamknięciu wchodzącej w skład zespołu Szkoły Branżowej, która powstała z przekształcenia szkoły zawodowej. Pierwszy od blisko dwudziestu lat nabór do szkoły przeprowadzono w ubiegłym roku, ale... tu także nie było chętnych do podjęcia kształcenia. 

Popularnością cieszy się jedynie Technikum Mechaniczno - Elektryczne

Popularnością cieszy się jedynie Technikum Mechaniczno - Elektryczne im. Nikoli Tesli, które ostatnio zostało wyróżnione w rankingu miesięcznika „Perspektywy” i od 1 września 2020 r. będzie samodzielną jednostką.

- Obecnie szkoła prowadzi kształcenie w 16 oddziałach w Technikum Mechaniczno – Elektrycznym w zawodach: technik elektryk, technik mechatronik, technik informatyk, technik grafiki komputerowej i poligrafii cyfrowej, które na rynku pracy są poszukiwane lub uznawane za deficytowe. Wszystkie zawody cieszą się dużą popularnością, szkoła ma więcej kandydatów z pierwszego wyboru niż liczba uczniów, których może przyjąć – czytamy w uzasadnieniu do uchwały Rady Miasta Chorzów.

W Chorzowie pozostaną cztery szkoły branżowe (zawodowe), ale nie cieszą się one popularnością - uczy się w nich zaledwie 10% młodzieży. Najpopularniejsze są licea ogólnokształcące, do których uczęszcza 51% uczniów, a do techników 39%.

Zobacz także

Komentarze (9)    dodaj komentarz »

 • Inez

  A po co licea,technika ? Pokoleniu 500+ niepotrzebna nauka , i tak pracować nie będą. Wystarczy im kilka klas szkoły pdst.

 • Inez

  A po co licea,technika ? Pokoleniu 500+ niepotrzebna nauka , i tak pracować nie będą.

 • Radziu

  Ozimek był the best! Fakt, faktem że obecny system nauczania jest beznadziejny i w MENie nie są tego świadomi, ale to standardowe polskie "jakoś to" . Jakoś to będzie, jakoś to załatwimy, jakoś rozwiążemy ten problem...

 • Chorzowianin

  Szkoła b. dobra Tylko przy takim naborze brakuje sal. Przydałoby się powiększyć jej mury. Spoko wyposażona.

 • janusz

  Wrócili do korzeni.. Przed połączeniem ze szkoła z drugiej strony ulicy szkoła miała renomę. Późniejsze zmiany były do niczego. W TME było technikum i liceum zawodowe, ale na poziomie technikum. W Chorzowie jest beznadziejny prezydent od spraw oświaty, to ciągle coś zmienia, ale zawsze na gorsze. Cóż, takiego wybraliśmy.

 • Absolwent

  Bardzo dawno temu ukończyłem to technikum. Zawsze była taka opinia że technikum na poziomie a reszta.... nie bez przyczyny kiedyś reszta była w budynku po drugiej stronie ulicy.

 • Absolwet drugiego SORTU

  No proszę i tutaj już jakiś " ? " podzielił na SORTY

  • Absolwet drugiego SORTU
   2020-03-16 13:42
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Nauczyciel

  Człowieku to nie podział na "sorty" tylko podział wg uzyskiwanych kwalifikacji w tych szkołach.Po prostu tak było i dopisywanie do tego faktu jakiejś ideologii jest nadużyciem. Białe jest białe a czarne jest czarne i nic więcej i nic mniej.

 • Absolwent

  To liceum i tak tylko z nazwy było ogólnokształcące. Człowiek tylko walczył żeby zdać na w miarę dobre oceny matematykę, fizykę i chemię, a reszta przedmiotów była na bardzo niskim poziomie... tak więc dobrze się stało. Jak coś robić to do porządku, a to technikum zawsze trzymało wysoki poziom.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.