Wiadomości z Chorzowa

Ruch Chorzów ma nowego trenera. To Jarosław Skrobacz

  • Dodano: 2021-06-25 06:30, aktualizacja: 2021-06-24 23:37

Ruch Chorzów niedawno awansował do II ligi, a trener Łukasz Bereta zakończył współpracę z klubem. W czwartek, 24 czerwca, poinformowano, że nowym szkoleniowcem został Jarosław Skrobacz.

W ubiegłym tygodniu na łamach portalu informowaliśmy, że trener Łukasz Bereta pożegnał się z Ruchem Chorzów. Przypomnijmy, że został szkoleniowcem „Niebieskich” 18 czerwca 2019 roku. To był jeden z najtrudniejszych momentów w dziejach klubu, który spadł do III ligi. Po dwóch latach jego pracy klub może świętować awans do drugiej ligi, jednakże już bez dotychczasowego trenera.

Jak poinformował Zarząd Ruchu Chorzów, podczas negocjacji udało się osiągnąć porozumienie w zakresie finansowym oraz długości kontraktu, jednakże kością niezgody okazała się kwestia zapisu o okresie wypowiedzenia.

Nowy trener Ruchu Chorzów

Pochodzący z Wodzisławia Śląskiego Jarosław Skrobacz podpisał roczną umową z klubem Ruch Chorzów. 

- Ruch Chorzów to wielki Klub. Chciałbym żeby nasza wspólna praca – zawodników i sztabu – dorównała tradycjom i abyśmy na każdym kroku udowadniali, że zasługujemy na to, żeby tutaj być – mówi nowy trener „Niebieskich”.

Jak czytamy na internetowej stronie Ruchu Chorzów, Jarosław Skrobacz urodził się 11 sierpnia 1967 r. w Wodzisławiu Śląskim i w tamtejszej Odrze rozpoczynał karierę szkoleniową. Współpracował w roli asystenta m.in. z Waldemarem Fornalikiem, Franciszkiem Smudą czy Leszkiem Ojrzyńskim. Później samodzielnie prowadził Odrę, Naprzód Rydułtowy i Pniówek Pawłowice. W latach 2016-2020 był trenerem GKS Jastrzębie, z którym wywalczył dwa awanse – z trzeciej do drugiej oraz z drugiej do pierwszej ligi. W zakończonym sezonie pracował z drużyną Miedzi Legnica, z którą zajął 7. miejsce w rozgrywkach I ligi. Posiada najwyższą licencję trenerską – UEFA Pro.

Jan Woś asystentem trenera

Trener zyskał też asystenta. Posadę tę powierzono Janowi Wosiowi, który przez dwa i pół roku był piłkarzem Ruchu Chorzów. W jego barwach rozegrał 55 oficjalnych spotkań, strzelając w nich 15 bramek. 13 maja 2012 oficjalnie zakończył karierę podczas pożegnalnego meczu w Częstochowie. Jako szkoleniowiec pracuje od 2011 roku. Karierę zaczynał w Skrze Częstochowa, a następnie prowadził także zespoły Unii Racibórz i Pniówka Pawłowice. Z kolei od 2018 r. był asystentem Jarosława Skrobacza – najpierw w GKS Jastrzębie, a później w Miedzi Legnica. Również posiada licencję trenerską UEFA Pro.

Komentarze (1)    dodaj »

  • karlus ze Hugobergu

    ciekawe Jarek co pokorzesz we tyj 2 lidze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również