Wiadomości z Chorzowa

Ruch Chorzów upadnie? Pracownicy: Właściciele nie poczuwają się do odpowiedzialności

 • Dodano: 2019-07-27 13:15, aktualizacja: 2019-07-27 14:25

Właściciele klubu nie poczuwają się do odpowiedzialności i oczekują, że będziemy dalej kredytowali jego działalność – mówią strajkujący pracownicy Ruchu Chorzów. Odpowiedź, którą otrzymali od akcjonariuszy na swój apel o ratowanie klubu, można streścić krótko – nie damy pieniędzy, a wy wróćcie do pracy. Czy Ruch Chorzów upadnie?

Pracownicy: Oczekiwania akcjonariuszy Ruchu Chorzów są nierealne

Strajkujący pracownicy Ruchu Chorzów w czwartek zaapelowali do akcjonariuszy o podjęcie działań, które uratują klub. Odpowiedź jaką otrzymali określają jako kuriozalną i nierealną. 

- Jest to takie odbijanie piłeczki. W skrócie można to przedstawić tak – jeżeli chcemy, żeby ten klub dalej istniał i chcemy odzyskać swoje należności, to wróćmy do pracy i sobie zaróbmy to poprzez realizację konkursu na promocję miasta. To jest kolejna prośba do nas, żebyśmy dalej kredytowali działalność tego klubu, dalej się poświęcali dla niego, natomiast właściciele nie poczuwają się do odpowiedzialności, żeby klub ratować, żeby chociaż jakieś propozycje przedstawić – podkreślał rzecznik prasowy Ruchu Chorzów, Tomasz Ferens.

Za wykonanie zaplanowanych na lipiec działań promocyjnych klub ma otrzymać 600 tys. złotych. Zdaniem pracowników to jednak nierealne. Uważają, że jednej strony jest za mało czasu, a z drugiej bez pomocy kibiców, którzy ogłosili bojkot klubu, nie można zrealizować kilku zaplanowanych zadań. Na stanowisko akcjonariuszy odpowiedzieli krótko.

- Skoro jest to takie proste, to wypłaćcie te 600 tys. złotych. Zapłaćcie nam i uregulujcie te najpilniejsze rachunki, a jak ta transza z Urzędu Miasta wpłynie, to sobie to odbierzecie. Na to już nie dostaliśmy odpowiedzi – mówi Tomasz Ferens.

Ruch Chorzów nie przystąpi do rozgrywek?

Pracownicy Ruchu Chorzów podkreślają, że potrzeba co najmniej 800 tys. złotych by klub mógł przystąpić do rozgrywek III ligi. Dodają, że ostateczny termin, w którym muszą się pojawić te środki jest poniedziałek.

- Pierwszy etap przygotowań przebiegał zgodnie z planem. Wraz ze sztabem trenerskim wróciliśmy do pracy i robiliśmy wszystko by w perspektywie dwóch lat awansować do II ligi (...) Później było tylko gorzej (...) Ostatnio nie trenowaliśmy i jeśli sytuacja się nie zmieni nie rozegramy sparingu z rezerwami Podbeskidzia– mówił trener Ruchu Chorzów, Łukasz Bereta.

Konflikt z kibicami, to podcinanie gałęzi, na której się siedzi

Załoga Niebieskich podkreśla, że konflikt akcjonariuszy z kibicami to podcinanie gałęzi, na której się siedzi. Jak twierdzą, kibice to przychody, a bez nich nie uda się także zrealizować wszystkich założeń konkursu na promocję miasta, a na tym opiera się cały plan budżetowania klubu. Kibice podkreślają, że akcjonariusze nie chcą z nimi rozmawiać, a prezydent wyznaczył im spotkanie dopiero na czwartek, 1 sierpnia, czyli na dwa dni przed meczem ligowym. Stwierdzili, że wobec tego nie mają o czym rozmawiać i zaapelowali do wszystkich akcjonariuszy.

- Jeśli rzeczywiście zależy wam na Ruchu Chorzów, to połóżcie kasę na stół i grajmy! Róbmy porządny futbol i my wam w tym pomożemy. Zapłaćcie pracownikom i zawodnikom, spłaćcie zobowiązania, zróbmy budżet, a my wam pomożemy te 4 mln złotych z miasta wyciągnąć. Albo niech ta spółka upadnie i my ją sobie odbudujemy od podstaw – mówił przedstawiciel kibiców Ruchu, Szymon Michałek.

Nie mogą, nie dają, nie wyłożą więcej

Wiceprezes Ruchu Chorzów, Marcin Waszczuk, stwierdził, że nie wyobraża sobie by klub mógł upaść. Podkreślił jednak, że zaległości wobec pracowników oraz zawodników muszą być spłacone i muszą być środki na działanie. Jednak jego rozmowy z akcjonariuszami nie napawają optymizmem.

- Są od nich podpowiedzi skąd te środki wziąć, jaki ścieżki mam przyjąć do działania, ale ze wszystkich tych stron usłyszałem: nie mogą, nie dają, nie wyłożą więcej – stwierdził wiceprezes klubu.

Pierwszy mecz ligowy Ruch Chorzów ma zagrać już za tydzień. Jednak do tej pory nie zgłosił jeszcze piłkarzy do Śląskiego Związku Piłki Nożnej, choć minął już termin. Do końca lipca musi również spłacić dług licencyjny, inaczej nie będzie mógł grać w III lidze.

Zobacz także

Komentarze (10)    dodaj komentarz »

 • Prezes

  To upadło czy nie? Bo nie wiem czy pić na smutno czy na wesoło :)

 • HKS

  Podobno jeszcze nie...

 • Sakima

  Należało od razu ogłosić upadłość i zacząć od nowa! Teraz gdy tyle milionów poszło w p... u to już za późno i bardzo szkoda tej kasy. Mogły być nowe mieszkania komunalne za to albo chociaż łazienki zrobić ludziom w mieszkaniach lub podłączyć domy do sieci cieplowniczej. Szkoda że nikt nie skonsultował tego z nami

 • Antytalent

  Won z naszych kieszeni!!!! Do roboty!!!

 • HKS

  Przecież oni pracują, a od miesięcy nie dostają wynagrodzenia.

 • Zawiadomienie

  Czy ja dobrze widze ? Oni umawiaja sie na wyciagniecie kasy z miasta ?Czy to chodzi o wyprowadzenie 4 mln w ustawionym przez dzialaczy PO konkursie ?Mam tylko nadzieje ze prokuratura krajowa juz wie o sprawie i przyglada sie temu jak i udzialowcom spolki zad CBS juz dziala i zabezpiecza dokumentacje w urzedzie miasta chorzow.Sa granice bezczelnosci. Dzialacze lokalni POKO z chorzowa przebili afere u sowy.Banda oszustow i zlodziei. Kieruje sprawe na policje.

 • HKS

  Faktycznie trochę niefortunnie się wyraził ;)

 • Ginter

  Tak proszę Pana....zawiadomienie wpłyneło do CBA dnia 20 lipca :)) Powiem nie skromnie sam je posłałem.

 • Ginter

  Miejcie trochę honoru i przestańcie skamlać. Nie pierwsza działalność która upadła. Pracy w okolicy sporo więc nie będzie problemu. Natychmiast zamknąć, dość już pieniedzy podatników poszło w błoto. Życzę wszystkiego najlepszego na nowej drodze ścieżki zawodowej.

 • HKS

  Ruch to więcej niż zwykła spółka - to historia i tradycja! Choć upadłość może mu pomóc, tylko trzeba to było zrobić kilka lat temu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.