Wiadomości z Chorzowa

Ruch Chorzów z karą PZPN po Wielkich Derbach Śląska. Winni pseudokibice

  • Dodano: 2022-10-03 09:30

Polski Związek Piłki Nożnej zdecydował o przyznaniu kary Ruchowi Chorzów za zdarzenie podczas Wielkich Derbów Śląska. Klub poniósł konsekwencje niewłaściwego zachowania kibiców w trakcie meczu z Górnikiem Zabrze.

To było ważne piłkarskie wydarzenie – po sześciu latach przerwy na stadionie przy Cichej 6 doszło do starcia Ruchu Chorzów z Górnikiem Zabrze, czyli Wielkich Derbów Śląska. Mecz miał miejsce 1 września i odbył się w ramach pierwszej rundy Fortuna Pucharu Polski. Tym razem, lepsi okazali się piłkarze Górnika Zabrze, co – delikatnie mówiąc – nie spodobało się grupie kibiców Niebieskich.

Swoje niezadowolenie postanowili zademonstrować na trybunach. W ostatnich minutach spotkania doszło do spalenia szalików zabrzańskiego klubu i próby sforsowania ogrodzenia. Kibice starli się z ochroną, która użyła gazu łzawiącego.

Już w pierwszej połowie sympatycy chorzowskiego klubu rozłożyli wielkoformatową flagę i zamaskowali pod nią twarze, a następnie odpalili na stadionie środki pirotechniczne. Niektóre z nich zostały przerzucone na murawę boiska. Następnie kilkuosobowa grupa pseudokibiców chorzowskiej drużyny wywiesiła na ogrodzeniu buforowym szaliki i emblematy innych klubów piłkarskich, po czym podpaliła je. Zareagowała ochrona zapewniona przez organizatora. Kiedy pracownicy próbowali ugasić ogień, zostali zaatakowani przez pseudokibiców chorzowskiej drużyny. Agresywna grupa kiboli zaczęła rzucać w ochroniarzy racami i butelkami oraz próbowała przedostać się przez ogrodzenie sektora buforowego. Stanowcza reakcja pracowników ochrony nie dopuściła do eskalacji agresji i interwencja policjantów nie była konieczna – informowała Śląska Policja po zdarzeniu.

Ruch Chorzów ukarany przez PZPN za zachowanie własnych kibiców

Po spotkaniu zarząd Ruchu Chorzów i Stowarzyszenie Wielki Ruch wydały wspólne oświadczenie, w którym wyraziły sprzeciw wobec podobnego postępowania kibiców.

Na stadionie przy Cichej nie ma i nie będzie miejsca na takie zachowania. W odbudowę Ruchu zaangażowało się tysiące kibiców, a takie zachowania niewielkiej grupy nieodpowiedzialnych osób w tym procesie nam nie pomagają, wręcz szkodzą i uderzają w tak mozolnie odbudowywany wizerunek Klubu. Przyjmujemy to z ubolewaniem, jednak pragniemy podkreślić, że wybryki grupki chuliganów nie mogą przysłonić postawy zdecydowanej większości publiczności, która w czwartkowy wieczór stawiła się na Cichej, postawy godnej pochwały. Fani wspierali naszą drużynę od pierwszej do ostatniej minuty, za co serdecznie im dziękujemy [Ś]. Nie ma naszej zgody na podobne zachowania w przyszłości – mogliśmy przeczytać w oświadczeniu.

Komisja Dyscyplinarna PZPN była tym razem dość łaskawa dla klubu z Cichej i nałożyła na Ruch Chorzów karę w wysokości 5 tysięcy złotych.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Tylko 5k

    Czy kibole to zapłacą??? Tak tylko pytam!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również