Tauron Letnia Energia Muzyki to cykl koncertów organizowanych przez Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie na Dużym Kręgu Tanecznym. Koncerty odbywać się będą przez cały okres wakacji o stałej porze – w każdą sobotę (od godz. 17).
Na scenie Dużego Kręgu pojawią się znane polskie zespoły spod znaku bluesa czy rock’n’rolla, a także kilka gwiazd zagranicznych.
Zapraszamy – wstęp wolny!
Terminarz koncertów:
Lipiec
02.07 - Śląska Grupa Bluesowa + Droga Ewakuacyjna
09.07 - Marek Piekarczyk
16.07 - Habakuk + Heart Soul Mind + Twoja Stara Soundsystem
23.07 - Mech + Ahaja + Clairvoyant
30.07 - Ogórkowe Granie - muzyka elektroniczna
Sierpień
06.08 - Totentanz + Brain Surgery
13.08 - Big Fat Mama + Don't Be a Poor Person + London Type Smog
20.08 - 4 Szmery + Shadow Way
27.08 - Terry Man Band + Ad Hoc + Rocky Road
Wrzesień
03.09 - Obstawa Prezydenta + Brain Surgery
Informacje o zespołach:
Lester Kidson
Kanadyjski gitarzysta i wokalista blues - rockowy polskiego pochodzenia. Za oceanem zdobywał doświadczenie u boku cenionych muzyków, między innymi Johnny Vee, Roberta Scotta, czy Robbie Lawsa. Tam też przyswoił sobie umiejętności gitarowe i filozofię, mówiącą, że w muzyce nie ma sztywnych barier stylistycznych. Tam przekonał się, że blues jest muzyką żywą, energetyczną i potrafi być radosny. Korzystając z nabytej wiedzy, wielkiego talentu i uporu konsekwentnie kreuje swój styl, w którym blues wzbogacony jest o elementy funky, korzennego rocka spod znaku Jimiego Hendrixa, a nawet jazzu. Lester obdarzony jest silnym głosem, którego dość ciemna barwa budzi skojarzenia z najlepszymi amerykańskimi wokalistami. Wykonuje zarówno własne kompozycje, opatrzone zazwyczaj angielskim tekstem (z pewnymi wyjątkami, gdy śpiewa po polsku) jak i utwory Alberta Collinsa, Johna Lee Hookera, Jimiego Hendrixa, Tommy Castro, czy Hendrixa. Szerszej publiczności zespół pokazał się podczas pierwszej edycji Warsaw Blues Night w grudniu 2003 r. i zaskoczył fanów wirtuozerią, energią, stylowością i profesjonalizmem. W roku 2004 zespół miał okazję zaprezentować swa klasę na dwóch najważniejszych festiwalach w kraju. W ramach Olsztyńskich Nocy Bluesowych wystąpili 8 lipca obok Hootin the Blues, Bernarda Allisona, a w Katowicach podczas Rawy Blues mięli zaszczyt zagrać na dużej scenie. Lester jako gitarzysta jest członkiem zespołu legendarnego wokalisty z Ohio Billy Harp Hamiltona oraz wirtuoza harmonijki ustnej z Brazylii - Alexa Rossi.
Silver Samurai
Zespół Silver Samurai łączy w sobie wszystkie najlepsze cechy melodyjnego hard rocka lat 80tych. Jeśli oczekujesz chwytliwych riffów, błyskotliwych solówek, zapamiętywanych refrenów i przede wszystkim dobrej zabawy - to jest coś właśnie dla Ciebie. Silver Samurai to prawdziwa rock and rollowa bomba atomowa złożona z czwórki młodych ludzi, którzy wierzą, iż jedyną nadzieją na to, by świat nie zgnił z nudów jest muzyka. „Naszą główną ideą jest optymizm i radość, którą możemy dawać sobie i słuchaczom", jak mówią muzycy, " Rock w pewnym momencie zaczął się kojarzyć ze spieprzonym dzieciństwem, podcinaniem żył, składaniem kotów w ofierze i samobójczym strzałem. My się od tego odcinamy. To nie jest rock and roll. Wedle tego założenia doszliśmy do wniosku, iż najlepszym sposobem jest sięgnięcie do muzyki, do której dawno nikt nie sięgał, sprowadzenie na nowo mody na rocka i hard rocka lat 80tych". Główne priorytety muzyki Silver Samurai to: dobry riff gitarowy, zapamiętywana melodia, chwytliwy refren i porządne sceniczne show.
Meet Jimmi
The Killers+Alternatywa+odrobina punka oraz historia jakiej hard rock jeszcze nie widział! Tak, poznajcie Jimmiego! Meet Jimmy to nowo powstały, katowicki zespół hard rockowy, łączący w sobie wszystko czego można oczekiwać po nowoczesnym hard rocku! Tworzące go postacie to jednak nie debiutanci…
Śląska Grupa Bluesowa
Polska grupa muzyczna wykonująca blues. Muzycy [Skrzek, Winder, Giercuszkiewicz i Kawalec] grali ze sobą od 1972 roku pod nazwą Apogeum. Po śmierci basisty Jerzego "Kawy" Kawalca w 2003 roku zespół zmienił nazwę. Muzycy występujący w grupie współpracowali m.in. z grupami muzycznymi: SBB, Krzak, Dżem, Cree, Bezdomne Psy, Apogeum, czy też wykonawcami: Józefem Skrzekiem, Ireneuszem Dudkiem, Ryszardem Skibińskim, Ryszardem Riedelem, Zbigniewem Hołdysem, Martyną Jakubowicz i Elżbietą Mielczarek i wielu innymi. Zespół od lat jest uznawany za głównego przedstawiciela śląskiego bluesa.
Droga Ewakuacyjna
Kapela o 3,5 letnim stażu. Podobnie jak wiele innych zespołów zaczynaliśmy w piwnicy. Próby i szukanie odpowiedniego stylu zaprowadziło nas w końcu do liceum, gdzie później zagraliśmy swój pierwszy koncert. Po kilku zmianach, skład zespołu ostatecznie ustabilizował się i zaczęliśmy próby w Ośrodku Kultury Andaluzja w Piekarach Śląskich. Gramy szeroko rozumianego rocka i bluesa. Zafascynowani klimatem i działalnością artystów lat 70. takich jak Led Zeppelin, Janis Joplin, Tadeusz Nalepa i wielu innych, pragniemy stworzyć coś, co będzie tak autentyczne jak utwory tamtych czasów. Chcemy dawać ludziom muzykę która dla nas samych jest czymś ważnym, która przekazuje pewne wartości. Granie koncertów sprawia nam niesamowitą przyjemność. "Tworząc muzykę człowiek czuje się wolny. Nie można jednak rozumieć wolności jako prawa do łamania wszystkich reguł. Sztuka pomaga nam poczuć że wzlatujemy ponad nie, nie robiąc przy tym nikomu krzywdy a uwalniając się od wszelkiego przekłamania dzisiejszych czasów." Naszym celem jest wydanie płyty...będziemy do niego dążyć i wkładać w prace nad tym wiele ale najważniejsze zawsze będzie to że przyjaźnimy się i właśnie to sprawia że tworzenie tej muzyki jest dla nas tak przyjemne.
Marek Piekarczyk
Wokalista TSA od 1981 roku, karierę muzyczną zaczynał w zespołach: Biała 21. i Sektor A.
W swoim dorobku ma także role teatralne (m.in. główną w "Jesus Christ Superstar" w Teatrze Muzycznym w Gdyni) oraz występy na różnych festiwalach, np. Tyskim Festiwalu Muzycznym im. Ryśka Riedla "Ku Przestrodze". Mieszka w Bochni i jest wegetarianinem.
Grupa TSA, uważana za prekursorów heavy metalu w Polsce, powstała w 1979 roku. Wielkim sukcesem okazał się występ muzyków w Jarocinie oraz albumy: "Live" i "TSA". Później grupa rozstała się, by w 2001 roku wznowić działalność. W tym samym czasie Marek Piekarczyk zaangażował się w działalność na rzecz projektu "Dom Muzyki", który związany był z budową Domu Muzyki dla Niepełnosprawnych Artystów.
Trzy lata później ukazała się kolejna płyta TSA zatytułowana "Proceder", zaś w 2007 wokalista wziął udział w projekcie Yugopolis, gdzie zaśpiewał piosenki: "Czy pamiętasz?" i "Gdzie jest nasza miłość?" - pierwsza z nich gościła na szczytach POPlisty RMF FM.
Pod koniec października 2009 roku do sklepów trafiła płyta "Źródło", na której znalazły się specjalnie wyselekcjonowane utwory, wybrane według swoistego klucza. Nieco już zapomniane, które w latach 60. I 70. były wielkimi przebojami. Według motta "Kto ma dostęp do źródła nie czerpie z kałuży" artysta zaproponował powrót do muzycznych korzeni, jednocześnie przeciwstawiając się fali wszechogarniającej tandety w muzyce rozrywkowej. Na krążku znalazły się utwory z repertuaru między innymi grupy Test, Krzysztofa Klenczona, Skaldów, Niebiesko-Czarnych czy dziś już zapomnianych Michaja Burano, Klanu. Od strony produkcyjnej nad wszystkim czuwał Tomasz Bonarowski (Myslovitz, O.N.A., Yugopolis).
PiS
Powstał na bazie wspólnych fascynacji Piotra Lekkiego, gitarzysty, realizatora dźwięku i Sierścia, który śpiewa... Te wspólne fascynacje, to przede wszystkim koty: "Marian" Piotra oraz "Kot" i "Stinky" Sierścia... Można też powiedzieć, że połączyły nas okulary... ale tak naprawdę to chęć pogrania różnych piosenek... Oprócz utworów znanych, chcemy przemycić kilka kompozycji, które z różnych względów nie zaistniały w świadomości fanów dobrej muzyki... Nasuwa się taka analogia do talii kart... As to najwyższa karta... ale pięć kart, o mniejszej wartości w jednym kolorze przebija karetę asów.
Habakuk
Reggae / rock
Wojtek "Broda" Turbiarz - lead vocal, gitara
Wojtek Cyndecki - bass
Krzysztof Niedźwiecki - gitara
Jaromir Puszek - perkusja
Marek Makles - instrumenty klawiszowe
Piotr "Jackson" Wolski – instrumenty perkusyjne
Heart Soul Mind
Zespół powstał pod koniec 2008 roku w Katowicach. Ekipa zespołu składa się z jednej kobiety i 6-ciu facetów. Twórczość inspirowana jest wieloma nurtami, lecz najodpowiedniejsze określenie granej muzyki przez HSM to melodyjny rock, przeplatany reggae i elementami muzyki alternatywnej. Charakterystyczny klimat zespołu tworzy połączenie gitary akustycznej, conga, djembe z żywiołową gitarą elektryczną. Tą mieszankę z zawartością nutek saksofonu w jedność spaja poetycki, wpadający w ucho wokal.
Rok 2010 to dla zespołu pewne zmiany. Pojawia się nowa krew w postaci saksofonistki Asi, a w miejsce Dexa wskakuje Rafał. Czas zmniejszonej ilości koncertów nie jest czasem zastoju. W tym okresie ekipa zmienia aranże starych utworów i tworzy nowy materiał. Na początku 2011 roku zespół wypuszcza nową Epkę "z Tobą przy mnie".
Twoja Stara Soundsystem
Projekt muzyczny, którego twórcą i pomysłodawcą jest Zilber- młody nawijacz z Katowic, który wpadł na ten pomysł podczas jednej z imprez oraz (od sierpnia 2009) Ajvens z Bielska-Białej który jest Selektorem, a także udziela się wokalnie na koncertach i nagrywkach. Od listopada 2010 załogę zasiliła Maggie, która udziela się wokalnie i przy okazji dobrze wygląda. Teksty to najczęściej prywatne przemyślenia albo po prostu pozytywna nawijka bez konkretnego przesłania…
Mech
Powstał w roku 1977 w Warszawie. Początkowo działał w składzie: Maciej Januszko - śpiew, gitara; Robert Milewski - śpiew, klawisze; Janusz Łakomiec - gitara; Krzysztof Fijałkowski - bas; Adam Lewandowski - perkusja (min. Air Condition); Andrzej Nowicki - bas (później Perfect) i Janusz Domański - perkusja. Od 1981 roku MECH działał w składzie: Maciej Januszko - gitara bass, gitara, śpiew, Janusz Łakomiec - gitara, śpiew, Robert Milewski - instrumenty klawiszowe, śpiew, Andrzej Dylewski - perkusja, instrumenty perkusyjne i w tym składzie nagrał dwie legendarne płyty - Bluffmanie i Tasmanie.
Obecnie zespól powraca, z inicjatywy Jurka Owsiaka i Janusza „Kosy” Kosińskiego w składzie Maciej Januszko – śpiew, Piotr DZIKI Chancewicz gitary Krzysztof Najman - bas i Piotr Pawłowski - perkusja Jesienią 2005 roku nagrywa muzykę do gry PAINKILLER i płytę „Mech” na której usłyszeć można kilka starych utworów w nowych aranżacjach oraz nowe, niezwykle dynamiczne , utrzymane w powracającej konwencji hard i heavy rocka. Na płycie znalazły się także teledyski do utworów „Painkiller” i „Nie widzieć nic”.
Mech zagrał na największych festiwalach i wydarzeniach kulturalnych w kraju i ma w dorobku występy w takich miejscach jak Przystanek Woodstock, Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie, METAL HAMMER FESTIVAL, oraz u boku takich gwiazd jak KORN, Black Label Society SOULFLY, a także BLACK SABBATH-HEAVEN&HELL czy URIAH HEEP.
Zespół jest pomysłodawcą i gospodarzem corocznego festiwalu MECH-DAY Rock nad Bałtykiem w Kołobrzegu gdzie na zaproszenie MECH-u wystąpili min. CARRION, POGODNO, LIPALI, ACID DRINKERS, TSA, MACIEJ MALEŃCZUK, HEY, VOO VOO.
Ahaja
Obecna koncepcja istnieje od 1997r. Wcześniej tj. w 1994 r. pod nazwą Roller Coaster w odmiennym od obecnego składzie grupa wystąpiła na Festiwalu Muzyki Rockowej w Jarocinie. Po kilku latach metalowego grania zafascynowani muzyką bluesową postanowiliśmy podjąć próbę grania w takim właśnie klimacie jako Szychago Blus Bend. Ta koncepcja zaistniała na Rawa Blues Festiwal 96. Po pewnym czasie poszukiwań powróciliśmy jednak do cięższego brzmienia i w 1998r. Wówczas narodziła się AHAJA . Do tej pory mieliśmy szczęście wielokrotnie grać jako suport min. takich sław jak: Mech, Hunter, Carion, Kat, Ocean, Acid Drincers i inni.
Clairvoyant
Zespół został założony we Wrocławiu wiosną 2007 roku przez Kamila Turczynowicza. Po wielu zmianach personalnych skład wreszcie się ustabilizował, przynajmniej na jakiś czas. Wokalistą został Paweł Połeć, gitarzystami Kamil Turczynowicz i Maciek Ostropolski, basistą Rafał Przewłocki, a perkusistą Mateusz Mazur. Po jakimś czasie Paweł musiał z powodów osobistych zrezygnować z członkostwa w Clairvoyant i jego miejsce zajął Bartek Koniuszewski. W tym składzie formacja nagrała demo pt. "First Crusade".
W maju 2009 roku na pozycji wokalisty zaszła kolejna zmiana - Bartka Koniuszewskiego zastąpił Grzesiek Kolasiński. Zespół szybko wznowił koncerty. Współpraca rozwijała się i pojawiały coraz nowsze utwory. W październiku 2009 roku demo zatytułowane „First Crusade” zostało zremasterowane (nagrano nowe partie wokalne już nowego wokalisty i poprawiono jakość nagrań). Zmianie uległ również tytuł krążka - zespół nazwał go po prostu "Last Crusaders", tak jak jeden z utworów.
Na początku stycznia 2010 roku Clairvoyant opuścił Mateusz Mazur. Zespół odwołał koncerty i rozpoczął poszukiwania nowego perkusisty.
Pod koniec marca 2010 roku wreszcie udało się wypełnić dziurę powstałą w składzie - za perkusją zasiadł Bartek Dolewski.
Zespół w marcu 2010 roku zakończył nagrywanie albumu. Tytuł krążka brzmi "The Curse Of The Golden Skull" i prawdopodobnie zostanie wydany w tym samym roku.
Totentanz
Swoim debiutem w 2007 roku uplasował się w czołówce polskich wykonawców rockowych. I od tego czasu ani przez chwilę nie zwalnia tempa! Ten energetyczny kwartet przyznaje się do inspiracji szeroką gamą różnorodnych wykonawców (głównie zagranicznych) - od spokojnych klimatów Jamesa Blunta, przez Foo Fighters, po drapieżniejsze klimaty. TOTENTANZ porusza się w rejonach niepokojących, a zarazem przyziemnych - krytykując i piętnując trudną rzeczywistość, odsłaniając równocześnie pogodniejsze strony życia.
Dorobek TOTENTANZ to dwie płyty: NIEBÓL i ZIMNY DOM - bardzo wysoko oceniane przez odbiorców i krytykę (Płyta Rocku w Antyradio, Debiut Roku - Metal Hammer, pierwsza dziesiątka na radiowej liście Trójki) oraz LIVE! - doskonały, wydany na DVD koncert, na którym zespół zaprezentował swoje przeboje z towarzyszeniem orkiestry kameralnej.
Rok 2009 TOTENTANZ rozpoczął zaznaczając swoją obecność na kilkunastu listach przebojów utworami z płyty ZIMNY DOM. Tytułowy utwór z tego krążka bardzo szybko znalazł się w czołówce listy przebojów radiowej Trójki, która zaprosiła TOTENTANZ do zagrania koncertu w studio im. Agnieszki Osieckiej. Wydarzenie to spotkało się z ogromnym entuzjazmem ze strony publiczności i krytyków. Zespół gościł też w programie Minimax, prowadzonym przez radiową legendę – Piotra Kaczkowskiego. TOTENTANZ został doceniony przez publiczność i organizatorów festiwalu w Węgorzewie oraz wielu tegorocznych festiwali studenckich, na które był zapraszany jako główna atrakcja imprezy. Obecnie TOTENTANZ intensywnie koncertuje w całym kraju, a także przygotowuje utwory na najnowszą płytę. Ci którzy mieli okazję przesłuchać materiał, mówią krótko: "Jest cios!" Premiera przewidziana jest na marzec 2011.
Brain Surgery
Skład Brain Surgery, który przetrwał do dzisiejszego dnia uformował się pod koniec 2005 roku. Założycielem jest gitarzysta Maciek Patucha, później kolejno dochodzili Andrzej Bykowski (perkusja), Jacek Bykowski (gitara basowa) oraz Tomek Nowakowski (wokal).
W 2006 roku powstało pierwsze demo: "Przebudzenie", na którym poza tytułowym kawałkiem można było usłyszeć: "Gniew", "Dzieci Ulicy", "Tylko Ból", "Kłamstwa" oraz "Nie ma nic". Zespół zagrał kilka koncertów.
Znacznie owocniejszy był rok 2007. Poza kilkudziesięcioma koncertami BS zostaje laureatem festiwalu Rock Bez Igły, festiwalu Kapel Dobrze Rockujących oraz internetowego plebiscytu ECHA Miasta. Przez cały czas powstają nowe pomysły. Nagrany zostaje videoclip do piosenki "Links". 2008 rok to znów dziesiątki ciekawych koncertów, wywiad w studenckim radiu EGIDA, I miejsce na festiwalu filmowym DRZWI za najlepsza muzykę, którą BS użyczyło w filmie "Noc" naszego przyjaciela Przemka Kaczmarczyka (autor teledysku do Linksa) oraz wejście do studia. Zespół nagrywa sześć kawałków na swoje PROMO CD, na którym ukażą się takie tytuły: "Wystarczy", "Droga", "Narkotyk", "Homofobia", "Emigracja" oraz "System". W lipcu 2009 ukazuje się teledysk do kawałka "Wystarczy" w reżyserii P. Kaczmarczyka. Premiera krążka "Jedno słowo to za mało" odbyła się 1 września 2009 roku.
2010 rok to mnóstwo pracy czego owocem jest nowy, zupełnie inny niż dotychczas materiał. W chwili obecnej trwają przygotowania do nagrania singla.
Big Fat Mama
Gruba Mama to ekipa zwariowanych na punkcie “troszeczkę innego dźwięku” 6 młodch funkateers'ow, którch bogate w doświadczenia sceniczne losy połączyły się ze sobą, by w rezultacie wspólnie wytworzyć jeszcze więcej “troszeczkę innego dźwięku” ;). Przywołując dobre stare brzmienia za pomocą nowoczesnych zabawek, rozśmieszając przy pomocy swoich nieprzeciętnie drętwych tekstów i szokując nieziemskim wyglądem spełniają misję, którą powierzył im sam dr. Funkenstein.
Don't Be a Poor Person
Projekt muzyczny Don`t be a Poor Person powstał w 2008 roku w wyniku spotkania dwóch strumieni plazmy oscylujących w wibracjach zgodnych z dźwiękami E w bieli oraz C dur. Ich skrzyżowanie prawiło, że jasność i długość feedbaku dotarły do miejsc, w których nikt nie sprzątał od zeszłego marca. Te traumatyczne przeżycia wyparły samplery, moduły i laptopy, zastępowane przez tradycyjne instrumentarium, wyzwoliły energię oraz muzyczną myśl przewodnią, która doprowadziła do pewnego bliżej nieokreślonego, aczkolwiek konkretnego i wyczuwalnego kierunkustylistyczno- ideologicznego, poprzez improwizację czy ambientowe wydarzenia do klasyki psychodelicznego rocka i grunge. Solidne gitarowe granie poprzetykane elektronicznymi pozostałościami przeszłości, w których przestrzeń i przyjemne twarde gitarowe kwadraty przewalają się przez perkusję i wszechobecne umysłowe dzwonki.
London Type Smog
Zespół London Type Smog powstał pod koniec roku 2007, jego oryginalny skład tworzyli Łukasz "Korek" Korus, Paweł "Osa" Osowski, Marcin Dudek oraz Bartłomiej Gąsior. Muzykę, którą gra można określić jako szeroko pojęta alternatywę - inspiracje poszczególnych członków są różne (od The Beatles, przez U2, aż po Radiohead), co często skutkuje nieobliczalnymi pomysłami i daje nieprzewidywalny efekt. Znakiem firmowym LTS są dynamiczne, przestrzenne riffy przeplatane melodyjnymi motywami i psychodelicznym wyciem gitar. W marcu 2008 roku zespół zarejestrował swoje pierwsze numery w mysłowickim 5 gram studio. Miesiąc później odniósł największy jak dotąd sukces, mianowicie wygrał I Edycję Ogólnopolskiego Konkursu STUDIO GARAŻ, organizowanego przez Nokia Poland. Został wybrany z ponad 400 zespołów rockowych.
4 Szmery
Powstały w 1996 roku w Bochni. Powstały w wyniku spożycia duzej ilości płynów wysokoprocentowych najpierw w umysłach Jarka Srogi (gitara) i Andrzeja Tabora (bębny) aby potem w normalnym, pięcioosobowym w pełni namacalnym składzie rozpocząć nieregularne występy w knajpach "Babilonu" (tak o swoim mieście mówią muzycy zespołu).
Początkowo była to muzyka oparta na własnych kompozycjach, w których oczywiście słychać było wpływy ukochanego AC/DC, przeplatana utworami braci Young. Pierwszy wokalista Piotrek Pastuszak preferował zdecydowanie sposób śpiewania Briana Johnsona, stąd też w muzyce 4Szmerów więcej było nowego AC/DC. Pierwszy skład przetrwał dwa lata by ulec naturalnemu rozkładowi, jak to zwykle bywa w przypadku zespołów w naszym kraju. "Szmeranie" na poważnie zaczęło się po telefonie, jaki wykonał niejaki Sierściu do Jarka. Były to rutynowe życzenia z okazji świat Bożego Narodzenia 1998. Przy okazji padło pytanie: -"te Jaro, może byśmy coś pograli AC/DC...tak wiesz...unplugged?" Po chwili zastanowienia Jarek stwierdził, że bez prądu to nie bardzo, ale z prądem to i owszem. I tak wiosną 1999 roku garaż na wzgórzu zaczął spędzać sen z powiek okolicznych mieszkańców w promieniu 444 metrów, a duch "Bona" zaczął pojawiać się w ciemnych uliczkach "Babilonu". 11 stycznia 2009 roku dokładnie minutę po 17.00 zespół 4Szmery wszedł na scenę na Rynku Głównym w Krakowie i zagrał koncert dla kilkunastotysięcznej publiczności.
Shadow Way
Młody zespół, wychowany w Duchu ciężkiego rock-a. Nasza twórczość to, najprościej mówiąc, mieszanka Heavy Metalu z przebojowym Rockiem. Shadow Way rozpoczął swoją działalność koncertową w sierpniu 2010 roku i od tamtej pory konsekwentnie realizuje swoje przesłanie jakim jest niesienie szczerych głębokich wartości oraz prawdziwej rockowej rozrywki dla wszystkich tych, którzy w muzyce poszukują wartości tak często zapominanych pośród współczesnych twórców...
Terry Man Band
Terry Man - ciemnoskóry gitarzysta, kompozytor, wokalista, bluesman, showman producent. Urodził się w Missisipi gdzie pobierał nauki bluesa "u źródeł".Jako nastolatek przeprowadził się do Nowego Jorku gdzie zaczął udzielać się jako muzyk sesyjny oraz realizował swoje własne projekty.
Tam poznał Jimi Hendrixa i Jannis Joplin, którzy wywarli spory wpływ na jego muzykę. Terry ma na swoim koncie współpracę z wieloma artystami, m.in. z zespołem The Waterboys Leslie West, Ritchie Blackmoore, Greatful Dead, Debbie Harry oraz z Johnem Lennonem. Występuje na wielu prestiżowych festiwalach na całym świecie. Na jego repertuar, oprócz kompozycji autorskich i standardów bluesowych, składają się utwory jego przyjaciół z zespołu the Eagles oraz Keitha Richardsa.
Ad Hoc
To pięciu muzyków z Górnego Śląska, którzy od 2009 roku tworzą w całości własne kompozycje osadzone w szeroko pojętej stylistyce rockowej. Ze względu na zróżnicowane upodobania muzyczne członków, ich twórczość jest bardzo elastyczna a to sprawia, że nie łatwo jest ich zaszufladkować. Od początku swojej działalności kapela stworzyła 20 piosenek i zagrała ponad 30 koncertów. W Bitwie Kapel w 2009 roku zdobyła dwie nagrody (publiczności oraz jury). Pojawiła się także na antenie radia Katowice z utworem „Każdy robi to co chce” , a w 32 notowaniu listy przebojów Radia Egida uzyskała pierwsze miejsce z utworem „Tak to”. W roku 2011 zespół nagrał swój pierwszy singiel zatytułowany „Hitem to to nie będzie”, a obecnie przygotowuje się do nagrania płyty długogrającej.
Rocky Road
Pomysł o założeniu zespołu, w głowach Krzysztofa i Maćka, zrodził się wiele lat temu. Jednak przełomowym momentem, było przypadkowe spotkanie ze Sławkiem na organizowanych przez Leszka Windera warsztatach bluesowych w 2006 roku.
Mimo wielu perturbacji osobowych, ten trzyosobowy trzon zespołu, przetrwał do dnia dzisiejszego.
Po długich poszukiwaniach do grupy dołącza w 2007 roku Bartek, którego Krzysiek poznaje... w autobusie.
Wreszcie w odpowiedzi na ogłoszenie o poszukiwaniach wokalisty, zgłasza się na początku roku 2009, Adam.
Muzyka, którą gra Rocky Road to połączenie bluesa i rocka. Zdecydowana większość utworów, to kompozycje własne.
Obstawa Prezydenta
Bolesławiecka grupa muzyczna, powstała w 1986 roku. Muzyka Obstawy Prezydenta wywodzi się z bluesowej tradycji. To mieszanka takich stylów muzycznych jak: rock and roll, funk, rock, soul.W 1988 roku gościli w koncercie „Debiuty” podczas opolskiego festiwalu. Kilkukrotnie zespół brał udział w warszawskim Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w studiu Telewizji Polskiej. Są autorami i wykonawcami utworu związanego z WOŚP: „Od rana wszystko wokół zwariowało”. Ostatnia płyta O nic mnie nie pytaj została nominowana do nagrody Fryderyki 2010.