Wiadomości z Chorzowa

Ruszył przetarg na przebudowę przejścia podziemnego przy AKS w Chorzowie

  • Dodano: 2019-08-16 11:15

Kolejne przejście podziemne w ciągu ulicy Katowickiej w Chorzowie zostanie zmodernizowane. Miejski Zarząd Ulic i Mostów ogłosił przetarg na przebudowę przejścia przy AKS. Zakończenie prac planowane jest w przyszłym roku.

MZUiM: Chcemy uniknąć błędów popełnionych przy modernizacji przejścia podziemnego „na flocie”

Oferty na przebudowę przejścia podziemnego przy AKS będą zbierane do 29 sierpnia. Modernizacja obejmuje m.in. budowę zadaszeń nad wejściami do korytarza podziemnego oraz wind dla obsługi osób niepełnosprawnych. Wyremontowane zostaną ściany, stropy, posadzki i schody. Wymienione zostanie także oświetlenie przejścia. Projekt zyskał dofinansowanie z budżetu państwa, podobnie jak remont przejścia „na flocie”. Tym razem prace zostały zaplanowane tak, by uniknąć błędów popełnionych przy tamtej modernizacji. 

- Tu nie występują przecieki i nie ma problemu z nieszczelnością stropów. Prace będą rozciągnięte w czasie tak, aby tynkowanie i malowanie przeprowadzać w dobrych warunkach atmosferycznych, a nie zimą tak jak w przypadku przejścia „na flocie” - zapewnia Piotr Wojtala, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie.

Termin zakończenia prac to 31 sierpnia 2020 roku.

Przejście podziemne „na flocie” po modernizacji wymagało poprawek

Remont przejścia podziemne znajdującego się na skrzyżowaniu ulic Katowickiej i 3 Maja zakończył się w grudniu ubiegłego roku. Wymieniono wtedy m.in. okładziny ścian, stropów i schodów oraz dostosowano przejście dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Część prac przeprowadzano jednak zimą i przejście trzeba było poprawiać.

- Termin oddania inwestycji przypadał na grudzień 2018 roku i był nieprzekraczalny, ponieważ skutkowałby odebraniem dotacji, jaką miasto otrzymało na wykonanie tych prac w 2018 roku –  tłumaczyła w czerwcu tego roku Karolina Skórka, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Chorzów.

Do remontu pozostało jeszcze jedno przejście podziemnego w ciągu ul. Katowickiej, znajdujące się w rejonie ul. Chopina. Termin jego modernizacji nie jest jeszcze znany.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Adam Potkowa

    Dostosowano dla osób niepełnosprawnych xDDD ZAPRASZAM AUTORA TEKSTU DO GŁĘBSZEJ REFLEKSJI ponieważ przejść koło metalowców jest w stanie tragicznym.

  • Maciej Poloczek

    To dostosowanie, o którym mowa to winda dla niepełnosprawnych, która - według dyrektora MZUiM - ma w końcu ruszyć do końca tego tygodnia.

  • Anna

    Nie działa.17.08.2019

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również