Wiadomości z Chorzowa

Ruszył przetarg na przebudowę torowiska przy ulicy Metalowców

  • Dodano: 2022-03-04 07:00, aktualizacja: 2022-03-03 07:39

Tramwaje Śląskie ogłosiły przetarg na wykonanie przebudowy torowiska na ulicy Metalowców. Miasto Chorzów oprowadzi równoległy przetarg na przebudowę ulicy Katowickiej.

Tramwaje Śląskie poszukują wykonawcy

Przedmiotem ogłoszonego przez spółkę przetargu jest przebudowa torowiska tramwajowego. W skład robót wchodzi wybudowanie 1645 metrów pojedynczego toru na odcinku od wiaduktu tuż obok Huty Kościuszki aż do ulicy Metalowców. 

Nowe lokalizacje przystanków

W związku z tym, że przebudowa obejmie również drogę, torowisko zostanie nieco przesunięte na wschód. To powoduje konieczność wybudowania nowego muru oporowego w pobliżu Huty Królewskiej. Zmieni się także lokalizacja przystanku Chorzów Metalowców – nowe stanowiska zaplanowano między ulicą Miechowicką a placem Powstańców. Przemieszczanie się między nimi będzie umożliwiało przejście podziemne. 

Jakie są wymagania?

Termin składania propozycji minie 7 marca. Spółka zapowiada, że o wyborze konkretnego wykonawcy zdecydują cena oraz jego doświadczenie przy tego rodzaju przedsięwzięciach. Czas wyznaczony na wykonanie przebudowy to 11 miesięcy – będzie ona realizowana przy częściowo ograniczonym ruchu tramwajowym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również