Wiadomości z Chorzowa

"Śniadania na trawie" wróciły do ogrodu różanego w Parku Śląskim

  • Dodano: 2020-07-20 06:45, aktualizacja: 2020-07-20 07:03

Za różami, za pysznym jedzeniem, za ćwiczeniami jogi i pilatesu oraz przede wszystkim - za sielską atmosferą, w której odpoczywa się tak dobrze, jak nigdzie indziej. Za tym wszystkim tęsknili organizatorzy, ale głównie mali i duzi uczestnicy „Śniadania na trawie”.

Po nieco dłuższej niż zwykle przerwie ulubiony cykl parkowych gości wrócił do ogrodu różanego

W Rosarium ruszyła tegoroczna edycja „Śniadania na trawie”. To najlepsza okazja do ucieczki przed sobotnią rutyną oraz odpoczynku w najlepszym możliwym towarzystwie, wśród rodziny i przyjaciół. Dopisała zarówno pogoda, jak i uczestnicy.

Bardzo się cieszę że „Śniadanie na trawie" wróciło do Parku Śląskiego. Piękno przyrody, pyszna kawa, atrakcje dla dzieci, zajęcia dla troszkę starszych, doskonała atmosfera i oczywiście słońce, to wszystko czeka na Państwa w każdą sobotę, aż do końca wakacji –mówi Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego. – Tym razem w organizację „Śniadań...” włączył się również Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, dzięki czemu Panie mogą korzystać z atrakcji przygotowanych w ramach kampanii przez „Śląskie Dla Kobiety”. Naprawdę warto skorzystać – dodaje.

Były oczywiście animacje i zabawy dla dzieci, pyszne i zdrowe potrawy, aromatyczna kawa, leżaki, hamaki i wszystko to, do czego śniadaniowi goście zdążyli się przyzwyczaić i to, za co tak bardzo upodobali sobie ten cykl.

Nowością jest współpraca z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego, który dzięki wsparciu Jakuba Chełstowskiego, Marszałka Województwa Śląskiego realizuje na „Śniadaniach...” kampanię „Śląskie Dla Kobiety”. Dziś w ramach tej współpracy uczestnicy mogli skorzystać z porad dietetyka oraz wziąć udział w zajęciach pilastesu.

Kolejną nowością podczas „Śniadań na trawie” jest Parkowy Wymiennik Roślin. Można w nim oddać roślinę lub sadzonki z rozsady, wymienić się nimi oraz adoptować roślinkę, dając jej nowy dom. Można również podzielić się nieużywanymi akcesoriami do pielęgnacji roślin np. doniczkami (w dobrym stanie) czy ziemią. Zapraszamy do naszego Wymiennika w każdą sobotę do Rosarium od godziny 10 do 16. Przygotowano specjalne skrzynie, do których możecie wkładać przyniesione rośliny lub akcesoria. Podczas pierwszego śniadania nasz nowy punkt cieszył się sporym zainteresowaniem.

Kolejne „Śniadanie na trawie” odbędzie się 25 lipca. Serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.