Wiadomości z Chorzowa

Sonda: Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 • Dodano: 2020-07-02 13:45, aktualizacja: 2020-07-03 09:11

W niedzielę, 12 lipca 2020 odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. O najwyższy urząd w państwie ubiegać się będą Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich 2020? Weź udział w naszej sondzie!

Oddaj głos na swojego kandydata

12 lipca odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich

W pierwszej turze zwyciężył Duda, na którego w całej Polsce zagłosowało 43,67 proc. wyborców. Drugi był Rafał Trzaskowski, który uzyskał 30,34 proc. głosów.

W województwie śląskim triumfował Andrzej Duda, zdobył 41,22 proc. głosów. Na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 34,2 proc. W Chorzowie wygrał natomiast Rafał Trzaskowski, który otrzymał 37,87 proc. głosów.

Najnowszy sondaż prezydencki dotyczący II tury wyborów wygrywa Rafał Trzaskowski

Najnowszy sondaż prezydencki dotyczący II tury wyborów wygrywa Rafał Trzaskowski. Na prezydenta Warszawy swój głos oddałoby 48,1 proc. ankietowanych. W stosunku do wcześniejszego sondażu IBRiS dla WP kandydat Koalicji Obywatelskiej zyskał 2,6 punktów procentowych.

Drugie miejsce przypadłoby Andrzejowi Dudzie. Głos na urzędującego prezydenta oddałoby 45,6 proc. głosów. W stosunku do wcześniejszego sondażu to wynik gorszy o 0,3 proc. punktów procentowego.

Sondaż pracowni IBRiS dla WP został zrealizowany jeszcze przed ciszą wyborczą - w piątek 26 czerwca. Badanie przeprowadzono metodą CATI (wywiad wspomagany komputerowo) na próbie 1100 Polaków posiadających prawo do głosowania.

Sonda: Na kogo zagłosujecie 12 lipca?

Chcemy sprawdzić, czy wyniki ogólnopolskich sondaży pokrywają się z nastrojami wyborczymi w Rudzie Śląskiej. Aktywowaliśmy więc na naszym portalu sondę.

Przypominamy, że sonda na portalu to element interaktywny – forma kontaktu z Czytelnikami. Jej celem nie jest przeprowadzenie wiarygodnych badań a zapoznanie się z nastrojami grupy użytkowników strony.

W sondażu można oddać jeden głos na dobę z danego adresu IP lub urządzenia. Na głosy czekamy do czwartku 9 lipca 11:00, wtedy też zweryfikujemy ich poprawność i podamy wyniki.

Na kogo zagłosujecie 12 lipca? Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej sondzie.


Źródło: Redakcja

Zobacz także

Komentarze (73)    dodaj komentarz »

 • Roman

  Podpaski Plus,Musztarda Plus,Cudowny kraj z cudownym preydentem!

 • Roman

  Podpaski Plus,Musztarda Plus,Cudowny kraj z cudownym preydentem!

 • Marian

  To ma być sonda a nie hejtowanie uczciwych ludzi, to jest po prostu chamstwo ludzi popierających polityków PO.

 • ???

  Marian nie przejmuj się. Ten sondaż to i tak bez sensu. Część ludzi nie ma dostępu do internetu (szczególnie starsi). Głosują młodzi wiadomo na kogo. A. Duda i tak ma tu proporcjonalnie dużo głosów. Zobaczymy jak będzie w realu dopiero po wyborach.

 • Ala1978

  Wzrost jakości życia w naszym kraju jest naprawdę spory. Czasem mam wrażenie, że opozycja to by chciała żeby wszystko się zawaliło :(

 • Hit

  Głupich jednak sporo w narodzie

 • Marian

  Tylko Andrzej Duda jest prezydentem wszystkich Polaków, Trzaskowski to człowiek budzący wstręt u większości Polaków,ma jedynie poparcie w środowiskach patologicznych.

 • pioler

  A jo jes Ślonzojym i moim niy jes...

 • Papaj75

  Odezwał się mądry.

 • Ginter

  Marian przecież to ty jesteś patologią, jesteś tak ograniczony że nawet tego nie zauważasz

 • Marian

  Jak czytam takie wpisy jak twój to się zastanawiam o co tu chodzi, czyżby o to żeby szerzyć kłamstwa.

 • Jut

  Nie zawodzisz jak zwykle, pyk, jeden głupkowaty wpis i 5 rubelków wpadło.

 • Jo

  Dokładnie odwrotnie

1234

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.