Wiadomości z Chorzowa

Sonda: Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 • Dodano: 2020-07-02 13:45, aktualizacja: 2020-07-03 09:11

W niedzielę, 12 lipca 2020 odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. O najwyższy urząd w państwie ubiegać się będą Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich 2020? Weź udział w naszej sondzie!

Oddaj głos na swojego kandydata

12 lipca odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich

W pierwszej turze zwyciężył Duda, na którego w całej Polsce zagłosowało 43,67 proc. wyborców. Drugi był Rafał Trzaskowski, który uzyskał 30,34 proc. głosów.

W województwie śląskim triumfował Andrzej Duda, zdobył 41,22 proc. głosów. Na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 34,2 proc. W Chorzowie wygrał natomiast Rafał Trzaskowski, który otrzymał 37,87 proc. głosów.

Najnowszy sondaż prezydencki dotyczący II tury wyborów wygrywa Rafał Trzaskowski

Najnowszy sondaż prezydencki dotyczący II tury wyborów wygrywa Rafał Trzaskowski. Na prezydenta Warszawy swój głos oddałoby 48,1 proc. ankietowanych. W stosunku do wcześniejszego sondażu IBRiS dla WP kandydat Koalicji Obywatelskiej zyskał 2,6 punktów procentowych.

Drugie miejsce przypadłoby Andrzejowi Dudzie. Głos na urzędującego prezydenta oddałoby 45,6 proc. głosów. W stosunku do wcześniejszego sondażu to wynik gorszy o 0,3 proc. punktów procentowego.

Sondaż pracowni IBRiS dla WP został zrealizowany jeszcze przed ciszą wyborczą - w piątek 26 czerwca. Badanie przeprowadzono metodą CATI (wywiad wspomagany komputerowo) na próbie 1100 Polaków posiadających prawo do głosowania.

Sonda: Na kogo zagłosujecie 12 lipca?

Chcemy sprawdzić, czy wyniki ogólnopolskich sondaży pokrywają się z nastrojami wyborczymi w Rudzie Śląskiej. Aktywowaliśmy więc na naszym portalu sondę.

Przypominamy, że sonda na portalu to element interaktywny – forma kontaktu z Czytelnikami. Jej celem nie jest przeprowadzenie wiarygodnych badań a zapoznanie się z nastrojami grupy użytkowników strony.

W sondażu można oddać jeden głos na dobę z danego adresu IP lub urządzenia. Na głosy czekamy do czwartku 9 lipca 11:00, wtedy też zweryfikujemy ich poprawność i podamy wyniki.

Na kogo zagłosujecie 12 lipca? Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej sondzie.


Źródło: Redakcja

Zobacz także

Komentarze (73)    dodaj komentarz »

 • Tekla z Chorzowa

  Tak jak obecnie żyjemy, na takim poziomie było kiedyś naszym marzeniem.Wielu Polaków wyjechało za chlebem,bo nie chcieli jeść szczawiu i mirabelek, tak doradzali rządzący politycy.Idźmy na wybory wybierzmy dobro, żeby się nie powtórzyły czasy biblijne.

 • Afrodyta

  A to dobro to co?

 • Tekla z Chorzowa

  Oglądaj TVP info to zrozumiesz.

 • Filip

  Pani Teklo słyszała Pani że Trzaskowski chce zlikwidować TVP info,on się boi prawdy.Nie pozwólmy żeby wygrał.

 • Filip

  Dzięki Pani Teklo, posłuchałem Pani i rzeczywiście zauważyłem w jaki sposób Media nieprzyjazne rządowi PiS manipulują prawdą.Mądrego warto posłuchać.

 • Hyjdla

  Jestem szczęśliwa że doczekałam się tak dobrego rządu oraz tak wspaniałego prezydenta Dudę.Nie chciałam by żeby znowu na półkach była tylko musztarda,ludzi traktowano jak intruzów.Nagle pieniędzy starcza na wszystko, żyje się dobrze.Po prostu chce się żyć.Tylko Duda,!!!

 • Hoo

  Chyć sie roboty to nie braknie

 • Hilary

  Duda który ułaskawił pedofila powinien siedzieć w więzieniu a nie kandydować na urząd prezydenta.

 • Ja to wiem.

  A ułaskawił? . Rusz głową zamiast bezkrytycznie przyjmowac słowa tvn i . Trzaskowskiego.

 • Ja to wiem.

  A ułaskawił? . Rusz głową zamiast bezkrytycznie przyjmowac słowa tvn i . Trzaskowskiego.

 • nn

  Taka jest świadomość bezrefleksyjnego oglądania antypolskiego TVN-u, jakie negatywne zmiany w mózgu może to spowodować.

 • nn

  Taka właśnie jest świadomość oglądaczy antypolskiego TVN, wstyd.

 • Afrodyta

  Proponuję dowiedzieć się dokładnie jak to było a nie pochopnie oceniać z tego co mi wiadomo rodzina sama prosiła o ułaskawienie a pedofil odsiedział do końca wyrok trąbią o tym cały czas..

 • Darek

  Jesteś Tępy czy udajesz ? nie ułaskawił tylko pozwolił na zniesienie zakazu zbliżania się do Swojej kobiety i dziecka co sama ona tego chciała i zabiegała. po drugie a czy PO a zarazem Trzaskowski nie chce par w różnych orientacjach seksualnych ? wiec jesteś za PO czy Nie ...czyli za Trzaskowskim.

 • Tadek

  Ułaskawił na wniosek rodziny. Więc ułaskawił jego rodzinę a nie pedofila.

 • ....

  Slyszales o syndromie sztokholmskim?

 • Marian

  Oskarżanie prezydenta RP w oparciu o materiał z niemieckiej gazety jest karygodne, należą się przeprosiny wszystkich Polaków, jest podłe to co zostało napisane.

 • fikmik

  Niemiecko-Szwajcarskiej tak dla przypomnienia.

 • Joo

  Sam durniu czytasz ta gazete.

 • Marian

  Żadnych gazet nie czytam, tylko telegazetę ty cfoku.

1234

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.