Wiadomości z Chorzowa

Stadion Śląski solidarny z #17milionami

  • Dodano: 2020-10-09 14:00

Stadion Śląski przyłączył się do Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej #17milionów dedykowanej osobom cierpiącym na mózgowe porażenie dziecięce. 6 października 2020 w Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego punktualnie o godz. 19.00 w geście solidarności z osobami z MPD obiekt rozbłysnął na zielono.

Fundacja Kolorowy Świat na co dzień zajmuje się specjalistyczną opieką dzieci z MPD

Od 2015 roku, corocznie w październiku realizuje Ogólnopolską Kampanię Społeczną #17milionów mającą na celu zwiększanie świadomości polskiego społeczeństwa na temat mózgowego porażenia dziecięcego.

Dlaczego #17milionów? – ponieważ już ponad 17 milionów osób na całym świecie cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, które jest również najczęstszą, przewlekłą przyczyną niepełnosprawności występującą u dzieci. Dlaczego w październiku ? – ponieważ 6 października obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. To właśnie z tego powodu Fundacja Kolorowy Świat podejmuje przez cały październik szereg działań, które mają zwrócić uwagę społeczeństwa na codzienne problemy osób cierpiących na mózgowe porażenie dziecięce, zwiększając w ten sposób świadomość Polaków na temat przyczyn MPD oraz pokazując, iż solidarność z osobami cierpiącymi na Mózgowe Porażenie Dziecięce można wyrazić na wiele sposobów.

Z roku na rok rośnie liczba zabytkowych obiektów i budynków użyteczności publicznej, które w geście solidarności z osobami dotkniętymi MPD, 06.10.2020 o godz. 19.00 podświetlą się na zielono

W tym roku świecić się będą budynki od Szczecina, Gdańska, Białegostoku po Warszawę, Łódź, Poznań, Wrocław, Kraków oraz setki profili społecznościowych osób prywatnych, instytucji i znanych osób publicznych. W akcję zaangażował się również Stadion Śląski, który rozbłysnął na zielono, w ten sposób okazując swą solidarność i zwracając uwagę tysięcy osób na kampanię #17milionów.

- To kolejna akcja, w którą postanowiliśmy się zaangażować. Stadion Śląski rozświecił się na zielono już w zeszłym roku, a akcja spotkała się z ciepłym przyjęciem wśród naszych fanów, dlatego też nie widzę powodu, aby w tym roku coś miało się zmienić – mówi Przemysław Plisz, rzecznik prasowy obiektu. – Jeśli możemy pomóc poprzez symboliczny gest i nagłośnić tak istotny społecznie problem to na pewno to zrobimy. Na przestrzeni ostatnich miesięcy aktywnie angażowaliśmy się w podobne akcje, m.in. podświetlając Stadion na niebiesko w podziękowaniu dla służby zdrowia, czy też na pomarańczowo aby zwiększyć świadomość ludzi na temat Zespołu Pradera-Williego.

Każda osoba może przyłączyć się do kampanii #17milionów i wesprzeć ją w indywidualny sposób

Kampania #17 milionów to:
• Wyzwanie sportowe #17milionówMetrów – pokonujesz dystans dla dzieci
• #17milionówGroszy - łączysz pomaganie z ucztą dla podniebienia
• Roztańczone#17milionów – weź udział w charytatywnym maratonie tańca
• Spacer dla #17milionów – zwiedzaj polskie miast i pomagaj dzieciom z MPD

Więcej informacji o Kampanii i sposobach zaangażowania się dostępnych na: www.17milionow.pl.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.