Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Strajk nauczycieli w Chorzowie. Co z dziećmi?

 • Dodano: 2019-04-08 08:15, aktualizacja: 2019-04-08 10:44

W sprawach dotyczących funkcjonowania placówek podczas strajku, prosimy o kontakt bezpośrednio z dyrektorami szkół i przedszkoli.

Przypominamy, że rodzice mogą skorzystać z zasiłków opiekuńczych

Przysługuje on ubezpieczonemu zwolnionemu od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad zdrowym dzieckiem w wieku do ukończenia 8 lat w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły, do których dziecko uczęszcza.

W razie konieczności sprawowania opieki należy o tym w pierwszym dniu nieobecności poinformować przełożonego, a po powrocie do pracy złożyć stosowne druki. Wszystkie szczegółowe warunki skorzystania z zasiłku opiekuńczego oraz dokumenty znajda Państwo na stronie ZUSu: 
https://www. zus.pl/...Ś/prawo-do-zasilku-i-okres-przyslugiwania

W czasie, kiedy w szkołach odbywać będzie się zapowiadany strajk, w Chorzowie będą trwały wydarzenia skierowane dla najmłodszych takie jak:

1. Wydział Promocji i Aktywizacji Społecznej 
- Klub Malucha http://centrum.chorzow.eu/nasze-projekty/maluchy  oferta dla dzieci od 2 roku życia.

2. Starochorzowski Dom Kultury

 Propozycja na czas wolny poniedziałek i wtorek:
godzina 10:00 ”Był sobie pies” 
Rok produkcji 2017, czas trwania 1 godz. 35 min.
 
To historia czworonoga, który przechodząc kolejne reinkarnacje, zastanawia się nad sensem życia. Jego pierwszym wcieleniem jest rudy retriever przygarnięty przez kilkuletniego chłopca, który nadaje mu imię Bailey. Obaj są dla siebie najlepszymi przyjaciółmi – nierozłącznymi towarzyszami w zabawie, smutkach i poważnych decyzjach. Kiedy na Baileya przychodzi czas, łzom nie ma końca. Ale to nie koniec jego drogi. Już za chwilę odradza się jako owczarek niemiecki płci żeńskiej – tym razem towarzyszy policjantowi skrywającemu bolesną tajemnicę. Ten epizod nie trwa jednak długo. Następnie Bailey budzi się w ciałku rozbrajającego corgiego i staje się ulubieńcem pewnej sympatycznej pani. Psi żywot to jednak krótka chwila. Pstryk! i Bailey rozpoczyna kolejną podróż. Historia zatoczy wreszcie koło i już wszystko będzie dobrze. 

Po co żyjemy? Dokąd zmierzamy? I na czym polega szczęście? Może nikt tego nie wie na pewno, ale wielu ma na ten temat swoje teorie. A ci, którzy mieli kiedykolwiek bliski kontakt ze zwierzęciem, dadzą razem ze mną głowę, że niejeden pies, kot czy kura wydawały się przygniecione tymi samymi pytaniami. Przecież zwierzę to też człowiek! A zwłaszcza pies.
 
Wstęp CHCKarta - serdecznie zapraszamy!
 
 
Poniedziałek 08.04.2019, godzina 10:00
Galeria na Strychu SDK 
Kontakt: Piotr Szromek, tel. 32 247 39 57;  piotr@ chck.pl 
 
12:00 „Alicja w krainie czarów”
 
„Alicja w Krainie Czarów” 
Rok produkcji 2010, czas trwania 1 godz. 44 min.
 
Dziewiętnastoletnia Alicja wraca do krainy z dzieciństwa, gdzie dowiaduje się, że jej przeznaczeniem jest zdetronizować Królową Kier.

Kiedy Alicja była małą dziewczynką, pobiegła za Białym Królikiem, wpadła do jego nory i niespodziewanie znalazła się fantastycznym i nieco dziwacznym świecie, gdzie żyją bajkowe stwory, mówiące zwierzęta i śpiewające kwiaty, a mieszkańcy obchodzą nie-urodziny. Teraz Alicja ma już 19 lat i powraca do tej niezwykłej krainy, by ponownie spotkać dawnych znajomych. Tim Burton ("Edward Nożycoręki", "Batman") podjął się zaczarowania świata doskonale znanego z dwóch książek Lewisa Carrolla - "Alicja w Krainie Czarów" oraz "Alicja po drugiej stronie lustra". Scenariusz do tej fantastycznej produkcji stworzyła Linda Woolverton, która stoi za sukcesem "Króla lwa". W tytułowej roli wystąpi młoda australijska aktorka polskiego pochodzenia - Mia Wasikowska, natomiast w postać Zwariowanego Kapelusznika wcieli się Johnny Depp
 
Wstęp CHCkarta - serdecznie zapraszamy!
 
 
Poniedziałek 08.04.2019, godzina 12:00
Galeria na Strychu SDK 
Kontakt: Piotr Szromek, tel. 32 247 39 57;  piotr@ chck.pl 

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • emeryt

  Ja też chchcę 1000 zł podwyżki. Bo uważam że mi się należy po 40 latach pracy a nie 70 zł. I co wyna to.

 • Łukaszek

  łatwo i fajnie sie mówi, pisze zeby skorzystac z zasiłku opiekunczego. Szkoda ze nikt nie napisze ze to jest 80% wynagrodzenia Nauczyciele nie chca sie zgodzic na podwyzke 30 % wynagrodzenie dostaja za strajk a my rodzice mamy brac opieke i tracic 20 % z wypłat absurd Nie mowiac ze w firmie 3 osobowej majac sklep jak pracownice 2 z 3 pojda na taki zasilek pracodawca moze zamknac firma bo mo plajta

 • Barbara

  Napiszcie czy odbędą się testy. Zestresowane dzieci czekają na jakąkolwiek decyzję.

 • Nina

  To pytanie do pani Szydło i Rządu. Przecież zapowiedzieli, że zorganizują komisje egzaminacyjne z ochotników emerytów, rencistów i nie strajkujących nauczycieli. Wczoraj sama posłanka Pawłowicz deklarowała że staje do boju.

 • Asian

  No i tyle interesują was dzieci.

 • Mmm

  Jesteście zwykłymi szantazystami. Ale nie macie pojęcia, że obroci się to przeciwko wam. Trzymam kciuki za to. 40h w tygodniu, urlopy tak jak wszyscy pracownicy,nie korepetycje a konkretna nauka każdego ucznia! No i tak dalej.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.