Wiadomości z Chorzowa

Strajk w Ruchu Chorzów!

 • Dodano: 2019-07-17 17:30, aktualizacja: 2019-07-17 19:03

Ponad dwudziestu pracowników Ruchu Chorzów opuściło dziś swoje stanowiska pracy. W klubie rozpoczął się strajk – informuje katowicki dziennik „Sport”.

Ruch Chorzów ma kilkaset tysięcy zaległości wobec pracowników

Klub ma wobec pracowników już kilkaset tysięcy zaległości. Ostatnie pensje dostali za marzec – i to nie wszyscy. Są tacy pracownicy Ruchu Chorzów, którzy wynagrodzenia nie widzieli już od pół roku. Niewiele krócej na swoje pieniądze czekają trenerzy zatrudnieni w Akademii Piłkarskiej. 

- Pracownicy spotkali się z wiceprezesem Marcinem Waszczukiem, który od tygodnia intensywnie próbuje gasić pożary, ale wobec bierności największych akcjonariuszy Ruchu nie jest w stanie wiele zrobić. Klub przestaje zatem de facto funkcjonować. Zawieszone jest działanie sekretariatu, księgowości, klubowych mediów czy marketingu, przed którym przecież stoi bojowe zadanie realizacji warunków przetargu na promocję miasta przez sport, z tytułu którego Ruch do końca roku kalendarzowego ma zyskać z chorzowskiej kasy 4 miliony złotych – informuje dziennik „Sport”.


Jak dodaje dziennik „Sport” pracownicy Ruchu Chorzów postawili dwa warunki – chcą wyrównania pensji do maja i zapewnienia środków na najpilniejsze potrzeby klubu. Uważają, że uregulowanie zaległości ucieszy każdego, ale to nie poprawi sytuacji klubu, skoro nie będzie narzędzi do działania. 
 

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • kowalskizcwajki

  trzymają sklepy z [...]kami w każdym min. 2 osoby na etacie klijentów zero ale forsa i zusy lecą .........tak jak by szalika albo kubeczka nie można sprzedac pod stadionem ze straganu rozkładanego na godzine

 • Lolek

  Tyle milionów poszło w p... u! Lepiej było normalne mieszkania wybudować ludziom zamiast tych ruin w których mieszkają! Szkoda

 • Chorzowsky

  Panie Prezydencie może najwyższy czas aby miasto wykupiło długi oraz posiadane akcje od akcjonariuszy i przekształcił ten klub w MKS będąc jego jedynym właścicielem?

 • uj wam w tyłek

  Zgaduję że kolejna pomoc miasta będzie konieczna :) Jurto dzwonię do CBA i CBŚ!!!!Ruchowym skrytożercom mówimy stanowcze DOŚĆ!!!!!

 • ciekawski

  Poinformuj co Ci w CBA i CBŚ powiedzieli.

 • TLS handshake

  Racja, ruchem się powinny odpowiednie służby zainteresować! Grubymi nićmi szyte to wszystko.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.