Wiadomości z Chorzowa

Szlakiem rzeźby - spacer po Parku Śląskim już w niedzielę!

  • Dodano: 2022-08-26 11:00

Dziewczyna z kwiatem, foki, pelikany, fontanna ryby – znacie te rzeźby, które na stałe wpisały się w krajobraz Parku Śląskiego? Często mijane obojętnie, mają jednak swoją fascynującą historię! W najbliższą niedzielę 28 sierpnia 2022 roku będzie okazja, żeby poznać ich autora – rzeźbiarza Tadeusza Sadowskiego, oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat historii „Galerii Rzeźby Śląskiej”. Na spacer zaprasza Urszula Mikoś z Działu Sztuki Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.

Muzeum Górnośląskie zaprasza na spacer po Parku Śląskim

W ostatnią niedzielę sierpnia Muzeum Górnośląskie zaprasza na spacer po Parku Śląskim. Trasa spacerowa będzie wiodła szlakiem parkowych rzeźb.

Na terenie Parku Śląskiego znajduje się aktualnie przeszło 50 rzeźb wykonanych z rozmaitych materiałów i w rozmaitych stylach. Przy okazji spaceru będzie okazja, żeby zatrzymać się między innymi przy pracach bytomianina z wyboru Tadeusza Sadowskiego oraz znanej rzeźbiarki animalistki Anny Dębskiej. Wędrówka parkowymi zakamarkami to także doskonała okazja, żeby poznać historię wystaw z cyklu „Galeria Rzeźby Śląskiej”, odbywających się pomiędzy 1963 a 1978 rokiem w Chorzowie. Na potrzeby tych plenerowych ekspozycji była zamawiana większość wciąż istniejących w Parku prac.

Spacer potrwa około dwóch godzin, a miejscem spotkania będą okolice przystanku tramwajowego Park Śląski Wejście Główne przy nieczynnej fontannie zdobionej dwoma pylonami.

Kiedy? Niedziela 28 sierpnia 2022 o godzinie 11.00

Gdzie? Zbiórka: okolice przystanku Park Śląski Wejście Główne przy nieczynnej fontannie zdobionej dwoma pylonami

Kto prowadzi? Urszula Mikoś z Działu Sztuki MGB

Na plakacie rzeźba Tadeusza Sadowskiego "Dziewczyna z kwiatem", ok. 1965 (fot. U. Mikoś)

Szlakiem rzeźby - spacer po Parku Śląskim już w niedzielę!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również