Wiadomości z Chorzowa

Tragiczny pożar mieszkania przy ul. Cmentarnej w Chorzowie. Nie żyje jedna osoba

  • Dodano: 2021-08-11 08:30, aktualizacja: 2021-08-11 08:43

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło wczoraj wieczorem (10 sierpnia) w jednym z mieszkań przy ulicy Cmentarnej w Chorzowie. Zginęła w nim jedna osoba.

Tragiczny pożar w Chorzowie

10 sierpnia około godziny 18.09 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Chorzowie oraz Świętochłowic zostały zadysponowane do pożaru mieszkania w kamienicy przy ul. Cmentarnej 18. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym stwierdził, że pali się mieszkanie na drugim piętrze w budynku 3 kondygnacyjnym oraz uzyskał informację od lokatorów, iż, w mieszkaniu znajdują się dwie osoby.

- Działania Państwowej Straży Pożarnej  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej oraz podaniu 1 prądu wody w natarciu. Równocześnie z działaniami gaśniczymi była prowadzona ewakuacja mieszkańców oraz osób przebywających w płonącym mieszkaniu - czytamy na stronie PSP w Chorzowie.

Niestety w wyniku pożaru jedna osoba zmarła natomiast druga osoba została poparzona i przewieziona do szpitala. W celu ustalenia przyczyny pożaru dalsze czynności prowadzi Policja.

Komentarze (1)    dodaj »

  • No

    Nie ma się co dziwić że mały płomyk zaraz spali całe mieszkanie,jeśli jest zrobione ze słomy i papendekla otoczone cegłami . Te stare familoki to już dawno powinni zbulić ,bo są niebezpieczne dla zdrowia i życia . ...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również