Wiadomości z Chorzowa

Trwa czyszczenie Stawu Zachodniego

  • Dodano: 2017-11-07 14:45

Trwa oczyszczanie Stawu Zachodniego, mniejszego stawu za nasypem w Parku Amelung. Spacerowicze wiedzą, że można w nim było spotkać nie tylko dzikie płazy i gady.

Dlaczego ogrodzono Staw Zachodni w Parku Amelung? Jak poinformował chorzowski magistrat, trwa jego oczyszczanie. Jest to element inwestycji „Przebudowa systemów napowietrzania i obiegu wody dla zapewnienia prawidłowej gospodarki wodnej w stawach Parku Amelung”. Rewitalizacja i oczyszczanie planowo zakończy się jeszcze w tym roku. Wiadomość ta z pewnością ucieszy spacerowiczów, którzy niejednokrotnie widzieli pływające w stawie śmieci, opony, a nawet...starą lodówkę!

Wnioski online w jednym miejscu Pobierz

Do końca przyszłego roku wykonany zostanie szereg inwestycji dotyczących większego stawu-przebudowa pompowni, wykonanie kaskad napowietrzających wodę, montaż rurociągów i wykonanie instalacji elektrycznej do napowietrzania akwenu. W planach jest także odtworzenie nawierzchni dokoła stawu i nasadzenie roślinności.

Są to działania mające pomóc w zachowaniu bioróżnorodności oraz w ochronie mieszkających na tym terenie płazów i gadów. Całościowy kosz inwestycji to prawie 2 mln zł, z czego miasto pozyskało dokładnie 1 070 574,86 zł unijnej dotacji-informuje Aneta Gliwicka z Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Chorzów

Pokaż na mapie

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • chop

    Nic się nie dzieje, rozkopali i od 4 miesięcy żywego ducha. Robicie nas w konia? Do nowego roku nie skończą....

  • Gosc

    Mam nadzieję ze latem będzie można żab nadal sluchac. Byle tego nie zepsuli.

  • Mieszkaniec

    Świetne miejsce na spacer. Fajnie że cały czas coś tam robią. Przyda się kostka na chodnikach bo czasem jest takie błoto że nie da się przejść.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.