Wiadomości z Chorzowa

Tymczasowy areszt dla 38 - latka, który młotkiem próbował sterroryzować obsługę sklepu

  • Dodano: 2019-07-29 08:15, aktualizacja: 2019-07-29 08:08

Kryminalni z Chorzowa namierzyli i zatrzymali mężczyznę który z młotkiem próbował sterroryzować obsługę jednego z chorzowskich sklepów. 38-latek usłyszał już zarzuty.

Jak się okazało, nie było to pierwsze jego przestępstwo

Za rozbój w warunkach tzw. recydywy, śledczy zawnioskowali o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania.

Pod koniec czerwca na terenie Chorzowa doszło do kilku napadów na sklepy. Sprawą zajęli się śledczy z chorzowskiej komendy. Od początku podejrzewali, że za wszystkimi zdarzeniami może stać jeden sprawca, gdyż jak wynikało z informacji przekazanych przez pokrzywdzonych w każdym z tych przypadków charakteryzowało go podobne działanie oraz narzędzie, którym się posługiwał. Dzięki wnikliwej analizie zabezpieczonego materiału dowodowego oraz informacji przekazanych przez internautów, kryminalni z Komisariatu policji I w Chorzowie wspólnie z kryminalnymi z chorzowskiej komendy namierzyli i zatrzymali 38-letniego mężczyznę. Było to o tyle trudne, gdyż mężczyzna jest osobą bez stałego miejsca zamieszkania i pomieszkiwał u znajomych na terenie Katowic.

Decyzją sądu mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie

Na chwile obecną śledczy udowodnili mu trzy napady, ale sprawa ma charakter rozwojowy. Jak się okazało, nie było to pierwsze jego przestępstwo. Za rozbój w warunkach tzw. recydywy, śledczy zawnioskowali o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również