Wiadomości z Chorzowa

Ulice w Chorzowie Starym i Batorym do remontu. Utrudnienia już od wtorku

  • Dodano: 2021-11-01 14:00

Kolejne niewesołe wieści dla kierowców w Chorzowie. Już od wtorku i czwartku trzeba się spodziewać sporych utrudnień w ruchu w Chorzowie Starym i Batorym. Dwie ulice przejdą remont.

Robót drogowych w Chorzowie część kolejna. MZUiM Chorzów w ostatnich miesiącach nie próżnuje i przeprowadza coraz więcej remontów na terenie miasta. Kolejne rozpoczną się już w Zaduszki, 2 listopada. Mowa o remoncie jezdni ulicy Maciejkowickiej w Chorzowie Starym.

Robotami objęty zostanie odcinek ulicy położony pomiędzy skrzyżowaniem z ulicami Legnicką, Adamieckiego, pl. św. Jana i okolicą wjazdu na teren ogrodów działkowych.

Na szczęście, w tym przypadku nie ma mowy o całkowitym wyłączeniu odcinka drogi z ruchu, więc nie zostały przeprowadzone objazdy. Prace będą wykonywane połówkowo i kierowcy będą poruszać się w ruchu wahadłowym (naprzemiennym). Zakończenie remontu zaplanowano na koniec listopada.

Remonty Maciejkowickiej i Stalowej ruszają już w tym tygodniu

Inaczej sprawy mają się w przypadku ulicy Stalowej w Chorzowie Batorym. Tu już w najbliższy czwartek, 4 listopada zacznie się drugi etap (czyli przedostatni) robót związanych z remontem jezdni.

Prace drogowe obejmą odcinek między wjazdem na teren posesji przy ul. Stalowej 1, 1b, 1c i wjazdem na posesję przy Stalowej 16-29a. Będzie on wyłączony z ruchu.

W tym przypadku MZUiM Chorzów wytyczył objazdy dla kierowców, trzeba się zatem liczyć z utrudnieniami w ruchu.
Objazdy pobiegną:

  • od skrzyżowania ulic Stalowej, Kaliny i Hajduki (w Świętochłowicach) w kierunku ulicy Stalowej (odcinek od strony skrzyżowania z ul. Szpitalną) ulicami: Kaliny, 16 Lipca, Karpacką, Łukasińskiego, Batorego, Szpitalną, Żelazną, Leśną, Kołłątaja, Piekarską, Armii Krajowej i Szpitalną,
  • od skrzyżowania ulic Stalowej i Szpitalnej w kierunku ulicy Stalowej (odcinek od strony skrzyżowania z ul. Kaliny) ulicami: Szpitalną, 16 Lipca i Kaliny.

Osoby chcące dojechać do posesji przy ul. Stalowej 1, 1b, 1c będą mogły to zrobić tylko z kierunku skrzyżowania ul. Stalowej z ul. Szpitalną, a do posesji przy ul. Stalowej 16-29a będzie można dojechać od skrzyżowania ul. Stalowej z ul. Kaliny i ul. Hajduki w Świętochłowicach.

Zmiany tradycyjnie zostaną wprowadzone do nawigacji Waze.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również