Wiadomości z Chorzowa

Ulice w Chorzowie Starym i Batorym do remontu. Utrudnienia już od wtorku

  • Dodano: 2021-11-01 14:00

Kolejne niewesołe wieści dla kierowców w Chorzowie. Już od wtorku i czwartku trzeba się spodziewać sporych utrudnień w ruchu w Chorzowie Starym i Batorym. Dwie ulice przejdą remont.

Robót drogowych w Chorzowie część kolejna. MZUiM Chorzów w ostatnich miesiącach nie próżnuje i przeprowadza coraz więcej remontów na terenie miasta. Kolejne rozpoczną się już w Zaduszki, 2 listopada. Mowa o remoncie jezdni ulicy Maciejkowickiej w Chorzowie Starym.

Robotami objęty zostanie odcinek ulicy położony pomiędzy skrzyżowaniem z ulicami Legnicką, Adamieckiego, pl. św. Jana i okolicą wjazdu na teren ogrodów działkowych.

Na szczęście, w tym przypadku nie ma mowy o całkowitym wyłączeniu odcinka drogi z ruchu, więc nie zostały przeprowadzone objazdy. Prace będą wykonywane połówkowo i kierowcy będą poruszać się w ruchu wahadłowym (naprzemiennym). Zakończenie remontu zaplanowano na koniec listopada.

Remonty Maciejkowickiej i Stalowej ruszają już w tym tygodniu

Inaczej sprawy mają się w przypadku ulicy Stalowej w Chorzowie Batorym. Tu już w najbliższy czwartek, 4 listopada zacznie się drugi etap (czyli przedostatni) robót związanych z remontem jezdni.

Prace drogowe obejmą odcinek między wjazdem na teren posesji przy ul. Stalowej 1, 1b, 1c i wjazdem na posesję przy Stalowej 16-29a. Będzie on wyłączony z ruchu.

W tym przypadku MZUiM Chorzów wytyczył objazdy dla kierowców, trzeba się zatem liczyć z utrudnieniami w ruchu.
Objazdy pobiegną:

  • od skrzyżowania ulic Stalowej, Kaliny i Hajduki (w Świętochłowicach) w kierunku ulicy Stalowej (odcinek od strony skrzyżowania z ul. Szpitalną) ulicami: Kaliny, 16 Lipca, Karpacką, Łukasińskiego, Batorego, Szpitalną, Żelazną, Leśną, Kołłątaja, Piekarską, Armii Krajowej i Szpitalną,
  • od skrzyżowania ulic Stalowej i Szpitalnej w kierunku ulicy Stalowej (odcinek od strony skrzyżowania z ul. Kaliny) ulicami: Szpitalną, 16 Lipca i Kaliny.

Osoby chcące dojechać do posesji przy ul. Stalowej 1, 1b, 1c będą mogły to zrobić tylko z kierunku skrzyżowania ul. Stalowej z ul. Szpitalną, a do posesji przy ul. Stalowej 16-29a będzie można dojechać od skrzyżowania ul. Stalowej z ul. Kaliny i ul. Hajduki w Świętochłowicach.

Zmiany tradycyjnie zostaną wprowadzone do nawigacji Waze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również