Wiadomości z Chorzowa

Urodzinowy tydzień z Elką w Parku Śląskim

  • Dodano: 2020-09-09 17:00

7 września kultowa kolejka linowa Elka obchodziła urodziny. Z tej okazji Park Śląski organizuje specjalny tydzień urodzinowy, pełen przeróżnych atrakcji dla całej rodziny. 

Kolejka linowa „ Elka” po raz pierwszy ruszyła w trasę 7 września 1967 roku. Z kilkuletnią przerwą ta wyjątkowa atrakcja cieszy gości parku już od 53 lat. Warto tę rocznicę odpowiednio celebrować – podkreśla Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego– Obniżyliśmy z tej okazji ceny i przygotowaliśmy kilka konkursów. Zapraszam do wspólnego świętowania! - dodaje.

Park Śląski zaprasza na wspólne świętowanie od 8 do 13 września

W dzień urodzin wszystkie Elki (po okazaniu dokumentu tożsamości) miały okazję jechać kolejką bezpłatnie. Co więcej, wszystkie osoby, bez limitów ilościowych, które zostały przyprowadzone na stację przez osoby o tym imieniu, mogły skorzystać z obniżonej ceny za bilet, 8 złotych w jedną stronę. Ta cena będzie też obowiązywać wszystkich, którzy od środy do niedzieli zdecydują się na oglądanie parku z nieco innej perspektywy.

Park Śląski zaprasza też na urodzinowe konkursy 

Już 7 września ruszył pierwszy z nich - „Wierszem o Elce”. Zadaniem uczestników jest ułożenie minimum czterowersowego wiersza dotyczącego naszej „Elki” i przesłanie na adres marketing@parkslaski.pl lub dostarczenie do siedziby parku.

8 września ruszył natomiast konkurs „Co Ty wiesz o Elce?”. Każdego dnia, aż do niedzieli 13 września, na portalu społecznościowym Facebook będzie publikowane jedno pytanie związane z historią i funkcjonowaniem naszej kolejki. Osoby, które odeślą odpowiedz na adres marketnig@parkslaski.pl, będą mogły wygrać nagrody. Liczyć się będą oczywiście poprawne odpowiedzi oraz szybkość ich nadesłania.Regulaminy konkursów można znaleźć na stronie Parku Śląskiego. 

To nie wszystko! Jej Wysokość „ Elka" zaprasza również na imprezę w weekend 12-13 września, na obu stacjach będą przygotowane atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zapowiada się kolorowe świętowanie!

Urodzinowy tydzień z Elką w Parku Śląskim

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.