Wiadomości z Chorzowa

Uwaga kierowcy - trudna sytuacja na drogach, Śląsk zaczyna się korkować

  • Dodano: 2019-10-31 15:30

Jak co roku w związku z obchodami dnia "Wszystkich Świętych" na drogach w całej Polsce można zaobserwować wzmożony ruch, a ulice większych miast zaczynają się korkować. W dużych aglomeracjach miejskich, w tym również na Śląsku, problem tej jest o wiele bardziej odczuwalny, a już teraz kierowcy na wielu trasach muszą uzbroić się w cierpliwość.

Policja prowadzi akcję "Znicz 2019", a już teraz mamy doniesienia o wielu kolizjach na śląskich drogach. We wszystkich miastach ruch powoli zwalnia. Sznur samochodów stoi na przykład w Katowicach na trasie S86 w stronę Sosnowca, trzeba też mieć sporo cierpliwości przejeżdżając przez tunel - w obie strony. W Rudzie Śląskiej zakorkowana jest Halemba na ul. 1 Maja, trzeba też sporo poczekać na Katowickiej w Świętochłowicach. Autostrada A4 w stronę Krakowa również stoi.

Kierowcy w całym regionie w najbliższych dniach muszą się uzbroić w cierpliwość.

W ubiegłym roku na drogach w czasie trwania akcji "ZNICZ" zginęło 50 osób!

W czasie trwania akcji "ZNICZ 2018" na polskich drogach w ciągu pięciu dni doszło do 408 wypadków, w których zginęło 50 osób a 502 zostało ranne. Przeprowadzone przez policjantów badania stanu trzeźwości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu 1299 nietrzeźwych kierujących. (...) Do najpoważniejszych zdarzeń doszło z powodu brawurowej jazdy kierowców i nadmiernej prędkości - czytamy w ubiegłorocznym policyjnym podsumowaniu akcji "ZNICZ"

Policja apeluje, abyśmy przede wszystkim sami zadbali o bezpieczeństwo własne i osób trzecich i trzymali się zasad bezpiecznej jazdy.

Google NewsSubskrybuj mojChorzow.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również