Wiadomości z Chorzowa

Villa Reden doceniona przez Niemców. Projekt z nagrodą German Design Awards

  • Dodano: 2022-01-24 17:15

Kolejne dobre wiadomości dla pracowni Franta Group. Villa Reden zyskała nagrodę specjalną German Design Awards. To kolejne wyróżnienie dla projektu stworzonego przez Macieja Frantę i jego współpracowników.

Nie sposób policzyć nagród zdobytych przez Villę Reden na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Teraz na konto wyjątkowego budynku wpada kolejne wyróżnienie. Villa Reden została zauważona i doceniona podczas międzynarodowego konkursu architektonicznego German Design Awards organizowanego przez German Design Council. W plebiscycie konkurowało ze sobą ponad tysiąc projektów.

Villa Reden z nagrodą German Design Awards 2022 w kategorii Excellent Architecture! Villa Reden wyróżniona spośród tysięcy projektów w międzynarodowym konkursie organizowanym przez German Design Council! Bardzo się cieszymy, ponieważ nagrody dla budynków wielorodzinnych z Polski w takim konkursie należą do rzadkości – poinformował Maciej Franta.

Villa Reden z nagrodą w konkursie German Design Awards 2022

Unikalny kontekst miejsca i potencjalne negatywne konsekwencje wdrożenia nowej tkanki architektonicznej w tym wyjątkowym miejscu sprawiły, że decyzja o ukształtowaniu nowego budynku nie była łatwa i musiała odnosić się bezpośrednio do istniejącego otoczenia, nie konkurować z nimi, a "nawiązywać" do otoczenia swoją wyjątkowością we współczesnej wizji architektury. Zadanie było tym trudniejsze, że budżet był ograniczony, a oczekiwania inwestora wysokie – przedstawia projekt Villi Reden jury konkursowe.

Niemiecka Rada Wzornictwa organizuje cała listę konkursów architektonicznych na czele z German Design Awards, German Brand Awards, German Innovation Awards, ICONIC AWARDS, znajdując uznanie architektów na całym świecie. Zdobycie nagrody z rąk Rady stanowi zatem niesamowity sukces.

To nie wszystko – portal Arkitera.com uznał Villę Reden za najczęściej oglądany zagraniczny projekt 2021 roku na bazie wyników Google Analytics.

Pierwsze miejsce zawsze bardzo cieszy, szczególnie gdy wyprzedzamy znane europejskie pracownie! - pisali na początku stycznia architekci Franta Group na Facebooku.

Maciej Franta, architekt i właściciel pracowni Franta Group to wnuk jednego z najbardziej znanych architektów w Polsce, Aleksandra Franty. Ślązacy doskonale znają największe dokonania Franty w zespołach z Henrykiem Buszko i Jerzym Gottfriedem, czyli Zielone Konie. Są to m.in. projekt Osiedla Tysiąclecia, Osiedla Gwiazdy w Katowicach, Teatru Ziemi Rybnickiej, słynnego Transportowca w Bielsku-Białej Mikuszowicach czy Dzielnicy Leczniczo-Rehabilitacyjnej w Ustroniu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również