Wiadomości z Chorzowa

Zwiedzanie Villi Reden trafiło na licytację WOŚP

  • Dodano: 2022-01-26 07:00, aktualizacja: 2022-01-26 07:20

Chorzowski sztab WOŚP przygotował licytację dla miłośników architektury – jej przedmiotem jest zwiedzanie najbardziej utytułowanego w 2021 budynku mieszkalnego, Villi Reden.

Zobacz Villę od środka

Szczęśliwiec, który wygra licytację, będzie miał okazję zwiedzić Villę Reden z zewnątrz oraz w środku. To jednak nie koniec atrakcji – oprócz tego, że można zabrać ze sobą osobę towarzyszącą, to w rolę przewodnika wcieli się nikt inny jak sam autor Villi, Maciej Franta! Architekt dokładnie opowie o powstawaniu budynku oraz jego tajnikach. Zwycięzca aukcji otrzyma także pamiątkowy, oprawiony plakat z autografem Macieja Franty. Cały dochód z licytacji zostanie przekazany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

LICYTUJ!

Villa Reden – perła architektoniczna Chorzowa

Przez cały 2021 Villa Reden zgarniała kolejne prestiżowe nagrody, na przykład Eurasian Prize 2021, Paris Design Awards 2021 czy Iconic Awards 2021. Budynek okrzyknięto najbardziej utytułowanym w Polsce w minionym roku. Jego autorem jest Maciej Franta z pracowni Franta Group. Budynek usytułowany przy ulicy Lwowskiej składa się z 8 apartamentów mieszkalnych. Zwycięzca aukcji WOŚP będzie miał okazję zwiedzić Villę od środka!

Komentarze (3)    dodaj »

  • AssT

    Nie chcę być niemiły ale co jest ciekawego w nijakim czarnym budynku z przerobionego starego trupa?

  • Artur

    Jezeli ktos mowi ze to jest dzielo architektoniczne, to zamiast kwestionowac powinienes to przyjąć jako fakt, takie mamy czasy, niewatpliwie dzielem jest sprzedac takie i w ten sposob usytulowane lokale za bardzo dobre pieniadze ;) A swoja droga sam pomysl wydaje mi sie nieco zenujacy, bo wyglada jak "wylicytuj wycieczke i zobacz na co Cie nie stac"

  • ares

    kompletnie się nie zgadzam, budynek jest może i ciekawy, ale dzieło architektoniczne to żadne, co można tam zwiedzać? wynajęte apartamenty, czy może te które są puste :) dla mnie absurd... tak samo jak plakat z autografem XD

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również