Wiadomości z Chorzowa

W Chorzowie dwa Orszaki Trzech Króli. Mędrcy przejdą przez Chorzów Stary i Batory

  • Dodano: 2022-01-05 10:30

Dwie parafie w Chorzowie organizują Orszak Trzech Króli. 6 stycznia pochody ruszą w Chorzowie Starym i Chorzowie Batorym. Towarzyszyć będą im rozmaite wydarzenia, w tym kolędowanie, koncerty, jasełka czy żywa szopka.

Święto Trzech Króli już jutro, a parafia pw. Marii Magdaleny w Chorzowie Starym i parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa organizują odrębne Orszaki Trzech Króli. Jak będzie wyglądać organizacja pochodów?

XII Chorzowski Orszak Trzech Króli ruszy o godzinie 17.00 spod kościoła św. Marii Magdaleny w Chorzowie Starym. Trasa będzie wiodła w stronę Starochorzowskiego Domu Kultury, gdzie będzie można zobaczyć żywą szopkę. Tu również zaplanowano kolędowanie w wykonaniu wokalistów studia artystycznego BANDA Rabanda i Chorzowskiego BRASS BAND. W sali koncertowej SDK odbędzie się koncert Kulturalnych Kolędników.

- Serdecznie prosimy rodziców, aby pomogli dzieciom na ten niezwykły spacer przebrać się za kolędujących pastuszków lub jednego z Trzech Króli – informują władze SDK.

Dwa Orszaki Trzech Króli przejdą przez Chorzów

W świąteczny poranek, chwile przed godziną 10.00 odbędzie się VIII Wielkohajducki Orszak Trzech Króli, który ruszy o 9.45 z ulicy Wita Stwosza (zbiórka 10 minut wcześniej przy parkingu sklepu NETTO). Orszak uda się na plac pod kościołem Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Na trasie przemarszu ul. Długą kolędnicy będą mieli okazję zobaczyć walkę Dobra ze Złem między aniołami a diabłami! Będzie można również usłyszeć Opowieści Pasterzy, którzy zdradzą, co zobaczyli w Betlejem. To jednak nie wszystko.

O 10.30 zaplanowano uroczystą Mszę świętą, a później uroczysty poczęstunek pod kościołem.

- Jak co roku, wszystkie przebrane za bajkowe postaci dzieci otrzymują słodkie nagrody – informują duszpasterze parafii.

O godzinie 16.00 odbędą się jasełka w wykonaniu dzieci ze wspólnoty Kolorowe Serca.

Joanna ZegarlickaJoanna Zegarlicka
Źródło: Parafia NSPJ Chorzów/Parafia Marii Magdaleny Chorzów/SDK

Komentarze (2)    dodaj »

  • Marzena

    W Chorzowie dwa orszaki a w Katowicach żadnego bo pandemia jest

  • Haha

    Najpierw dwa orszaki a potem dwie ostatnie proste :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również