Wiadomości z Chorzowa

W Chorzowie powstaną dwie nowe ulice to Porzeczkowa i Czereśniowa

 • Dodano: 2021-06-02 10:30

Chorzów dynamicznie się rozwija, w wielu miejscach powstają nowe inwestycje mieszkaniowe, a niektóre na terenach dotąd niezagospodarowanych, stąd też rodzi się konieczność uporządkowania spraw urzędowych i nadanie drogom wewnętrznym nazw. Niebawem w katalogu chorzowskich ulic pojawią się dwie kolejne: Porzeczkowa i Czereśniowa.


Decyzją chorzowskich radnych jedna z dróg wewnętrznych znajdująca się nieopodal ogródków działkowych w Chorzowie będzie nosiła nazwę ulica Czereśniowa. Droga ta usytuowana jest na działkach stanowiących współwłasność osób fizycznych. 19 kwietnia właściciele gruntu sąsiadującego z ulicą Owocową wystąpili o nadanie nazwy drodze wewnętrznej i zaproponowali nazwę ulicy: „Czereśniowa”. Po kilku tygodniach proces nadawania nazwy udało się zakończyć. 

Ze wspomnianą ulicą sąsiaduje ulica Owocowo i powstająca ulica Porzeczkowa. Ich nazwy nawiązują do znajdujących się w sąsiedztwie Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Jak wskazuje magistrat, wybór takiej nazwy podyktowany był tym, że jest ona neutralna, a w przypadku konieczności nazwania kolejnych ulic w tym rejonie daje szeroki wybór nazw do niej pasujących.

- W rejonie przedmiotowej drogi wewnętrznej realizowane jest budownictwo mieszkaniowe. W przyszłości zajdzie konieczność nadania numerów porządkowych dla nieruchomości położonych przy nowopowstałej drodze. W celu regulacji systemu adresowego dla nowopowstającego osiedla domów jednorodzinnych zachodzi konieczność podjęcia uchwały w sprawie nadania nowej drodze nazwy – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały radnych.

W Chorzowie powstaną dwie nowe ulice to Porzeczkowa i Czereśniowa

Komentarze (12)    dodaj »

 • Fica

  Cały urok amelungu s[...]ili tym osiedlem, a ta willa przy samej wodzie to już szczyt wszystkiego.

 • Ludek

  To jest śmieszne! Garstka ludzi dostaje co chce a setki nie mogą doprosić się niczego! Między innymi wind o których pisze Nana.

 • qwerty

  Dostają? Nie wiedziałem, że Chorzów rozdaje za darmo ziemię. Ot Miasto dobrobytu...

 • Realista

  Żebyście tak sumiennie czynsze płacili jak wymagania macie. Chcesz windę to kup mieszkanie w budynku z windą. Właśnie sąsiad chce sprzedać ładne mieszkanie na pniokach. Blok z windą. 225 tyś zł. Chcesz to ci ulatwie życie i dam namiar. Albo znajdź sobie na otodom.

 • Lord

  Niech kupi mieszkanie z winda i po kłopocie, po co się tu wywnętrza.

 • Hfdhhf

  A czy wszyscy już wiedzą, że przestał istnieć Śląski Instytut Matki i Noworodka??!

 • Momo

  A co to ma do rzeczy?

 • Mieszkaniec

  Szkoda, że o niektórych istniejących dzielinicach Miasto zapomniało dobre 10 lat temu....

 • TLS handshake

  Jakby nie te kamieniarstwo przy 3 Maja na zdjęciu to bym nie wiedział gdzie te ulice powstaną, bo z tekstu art. nic nie wynika.

 • Nana

  Szkoda że nie powstaną windy w budynkach 4ro piętrowych, na to jakoś nikt nie wyraża zgody. Chociaż windę można wydzierżawić za około 3000 zł miesięcznie i można dostać różne dotacje. Ale rządzący tymi domami z pewnością tam nie mieszkają i nie mają takich problemów, a szkoda.

 • Cwajka

  Winda w 4 piętrowych budynkach? Za czyje pieniądze?Po pierwsze nie ma miejsca w większości 4pietrowciw, po drugie te budynki sa niedostosowane, po trzecie nikogo nie stać na takie wydatki, bo jak jednemu zrobisz, to potem każdy bedzie chciał, a koszt cslkowity na pewno nie zmieści sie w 3000, wiecej za sama robociznę i utrzymanie zapłacisz. (Sam mieszkam na 3 pietrze bez windy i wole miec niższy czynsz bez windy). W Warszawie mieszkańcy wybudowali windę na zewnątrz i koszt od 100 000. Jesli chcecie, to sobie sfinansujcie.

 • Stop leniom

  Chodzenie po schodach jest korzystne dla zdrowia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również