Wiadomości z Chorzowa

W trosce o bezpieczeństwo chorzowskich seniorów

  • Dodano: 2020-03-05 08:15, aktualizacja: 2020-03-04 14:11

Jak nie stać się ofiarą oszusta? Jak uniknąć kradzieży?

Na te i inne pytania odpowiadali dzielnicowi z chorzowskiej jedynki na spotkaniu z seniorami w Klubie Seniora Przystań. Mundurowi przybliżyli seniorom jakie czyhają na nich zagrożenia oraz jak się przed nimi ustrzec. Była to również okazja aby zaprezentować seniorom działanie policyjnych aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i „Moja Komenda”.


Dzielnicowi z chorzowskiej jedynki spotkali się z seniorami w Klubie Seniora Przystań. Policjanci przekazali informacje dotyczące najczęstszych zdarzeń kryminalnych odnotowanych w rejonie komisariatu. Przedstawili seniorom na jakie zagrożenia narażone są osoby starsze przebywające w domu, poruszające się ulicami miasta, korzystające z komunikacji miejskiej czy rozmawiające przez telefon. Mundurowi przypomnieli uczestnikom spotkania o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontakcie z domokrążcami oraz osobami podającymi się za przedstawicieli rożnych firm i instytucji. Szczególną uwagę poświęcili omówieniu metody działania oraz wykorzystywania legendy na tzw. „wnuczka, policjanta, funkcjonariusza CBŚP” przez sprawców wyłudzających pieniądze. Pokrzywdzeni, którzy padają ofiarą oszustw metodami „na wnuczka”, „na policjanta” i pokrewnymi, często tracą oszczędności całego swojego życia. Uświadamiali, iż każdorazowo należy zgłaszać fakt chociażby usiłowania wyłudzenia pieniędzy według w/w schematu. W związku z tym przekazali numery kontaktowe do najbliższej jednostki Policji oraz wizytówki z danymi teleadresowymi dzielnicowych. 

Seniorze uważaj!
 

Przez telefon każdy może podawać się za inną osobę! Masz wrażenie, że ktoś chce Cię oszukać? Zakończ połączenie i powiadom o tym policję. Pamiętaj! Prawdziwi policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy bądź zaciągnięcie kredytu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.