Wiadomości z Chorzowa

Wakacyjne atrakcje dla dzieci w Chorzowie 

 • Dodano: 2021-08-09 17:30

Wakacje to czas, w którym szczególnie najmłodszych rozpiera energia. Podpowiadamy, jak spędzić aktywnie letni okres z dziećmi! 

Aktywne lato z kreatywnymi zajęciami  

W ramach akcji „Aktywne lato w Chorzowie II” w każdą środę lipca i sierpnia dzieci mogą wziąć udział w ciekawych warsztatach. Będzie kreatywnie, sportowo i aktywnie. Z pewnością nie zabraknie fantastycznej zabawy. W programie: sensoplastyka, warsztaty kuglarskie, miniolimpiada, tworzenie miast ze styropianu, tworzenie spektaklu i projektowanie strojów, graffiti, malowanie postaci na dużych płótnach czy też misz-masz różnych technik artystycznych. Zajęcia będą odbywać się w każdą środę do 25 sierpnia w godz. 10-14 na Placu Mickiewicza w Chorzowie. 

 

Wakacyjny Klub Malucha 

Mamy również coś dla nieco młodszych mieszkańców. Klub Malucha to cykl bezpłatnych zajęć adaptacyjnych, które służą rozwojowi dziecka we wszystkich sferach jego osobowości. W adaptacji do samodzielności i kształtowaniu uzdolnień pomaga dzieciom świetna zabawa pod kierunkiem profesjonalnie przygotowanej kadry instruktorów pracy wychowawczo-animacyjnej. Na czas wakacji przygotowano specjalną ofertę.  

Najbliższe spotkania: 

 • 12.08, czwartek – „bajkowy świat" 
 • 17.08, wtorek – „ja i moje zmysły" 

Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych:  

 • w godz. 9.00 – 10.30 zajęcia dla dzieci w wieku od 13 do 36 miesiąca życia; 
 • w godz. 11.00 – 12.30 zajęcia dla dzieci w wieku od 37 miesiąca życia do lat 6. 

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i ich rodziców/opiekunów. Obowiązuje limit miejsc 10 dzieci + 10 rodziców/opiekunów na grupę. 

 

Wakacyjna przygoda z angielskim 

Ciekawą propozycją są półkolonie z językiem angielskim. Summer Adventure w Centrum Helen Doron w Chorzowie to tydzień fantastycznej zabawy z językiem angielskim. Codziennie przez 6 godzin odbywają się intensywne warsztaty językowe. Nie brakuje dodatkowych atrakcji, jak eksperymenty, gry i zabawy, zajęcia kulinarne, artystyczne czy zabawa na świeżym powietrzu. Półkolonie prowadzone są w małych grupach (dostosowanych do wieku dzieci) przez wykwalifikowaną kadrę lektorów.  
Nadchodzące turnusy:

 • 16-20 sierpnia
 • 23-27 sierpnia

Informację o półkoloniach znajdziecie na profilu na Facebooku Centrum Helen Doron Chorzów. 

 

Warsztaty pszczelarskie 

Chorzowskie Centrum Kultury zaprasza 11 sierpnia o 11:30 na warsztaty pszczelarskie dla dzieci pn. Skarby pszczelich uli. Warsztaty odbędą się na tarasie przy kinie za Rogiem Grajfka w ChcK. Poprowadzi je Krzysztof Poppe. 

11 sierpnia o godzinie 10:00 odbędzie się również pokaz filmu animowanego pt. "O czym marzą zwierzęta" reż. Ricard Cusso. 

Zajęcia dla dzieci w wieku 6 -10 lat (maksymalnie 15 osób) Cena: 20 zł / (8zł film, 12 zł warsztaty). 

 

Sensoryczna przygoda z gliną 

"Sensoryczna przygoda z gliną" to tytuł warsztatów, podczas których dzieci będą bawić się gliną o różnej konsystencji, a także innymi materiałami. Powstanie z tego małe dzieło sztuki. Warsztaty odbędą się 12 sierpnia o godz. 17 w Starochorzowskim Domu Kultury, przy ul. Siemianowickiej 59, skierowane są do dzieci w wieku 1-7 lat i ich rodziców.  

 

Biblioteka pod chmurką 

Już 17 sierpnia w Starochorzowskim Domu Kultury odbędą się rodzinne warsztaty, czyli “Biblioteka pod chmurką”. W programie m.in. ćwiczenia rytmiczne i dźwiękonaśladowcze.  

- Czy łatwo jest być innym? Czy lepiej się wyróżniać, czy ukrywać w tłumie? Na te niełatwe pytania będziemy starali się odpowiedzieć podczas kolejnego spotkania Biblioteki pod chmurką. A odpowiedzi jak zwykle szukać będziemy w książce - możemy przeczytać na stronie wydarzenia. 

Warsztaty dla dzieci w wieku 3-7 lat, z rodzicami. Bilety 5 zł. 

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko 

Na naszej liście nie mogło zabraknąć chorzowskiej Legendii, czyli największego tematycznego parku rozrywki w Polsce! W pięknym otoczeniu zieleni i w sąsiedztwie klimatycznego jeziora, zlokalizowanych jest ponad 40 atrakcji, w tym również dziecięcych i familijnych. Na gości czekają te zarówno dobrze znane i lubiane, jak np. diabelski młyn ( Legendia Flower), duże samoloty (Dream Flight Airlines) czy filiżanki (Tea Cups), jak również nowości, m.in. Diamond River – ześlizg do wody z wysokości 8 i 12 m, czy zapierający dech w piersiach Lech Coaster– nagrodzony tytułem Best Coaster 2017. 

" Legendia at Night"

Już w sierpniu do Legendii powraca magiczna zabawa pod rozgwieżdżonym niebem, czyli “ Legendia at Night”. Najbliższe spotkania: 

 • 14 sierpnia
 • 28 sierpnia
 • 11 sierpnia

Atrakcje dla dzieci podczas wydarzenia (czynne od 20.00 do 23:00):  

 • Bazyliszek  
 • Gaj Urwisów  
 • Circus Tea Cups  
 • Air Baloons  
 • Magical Postal Service 

Cennik dostępny jest na stronie Legendii.  

Coś na ochłodę - baseny w Chorzowie

Szczególnie w upalne dni polecamy wybrać się z dziećmi na basen. Na terenie Chorzowa znajdują się trzy obiekty: 

 • Basen kryty w Chorzowie Starym, ul. Harcerska 2 
 • Basen kryty, ul. Plac Powstańców Śląskich, ul. 1 
 • Basen kryty - Hajduki (Batory), ul. Graniczna 92 


Źródło: Jagoda Radzioch / Źródło materiały własne

Komentarze (3)    dodaj »

 • Ech

  Super . Limit 10 dzieciaków , a reszta co ma robić ? Co za bzdury . Legendia dla kogo ? Emerytów i rencistów lub przyjezdnych,bo innych nie stać. I super basen kryty czynny cały rok ,a w upały najwyżej plac wodny . Ale super wakacje . Nie ma to jak pochodzić ze wsi

 • Fit

  Jak spłodziłeś to utrzymuj a nie miaucz

 • Edek

  Jak przepiłeś 500+ zamiast dać dziecku na zabawę w wesołym miasteczku to twój problem. Nikt nie będzie płakać.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również