Wiadomości z Chorzowa

Za nami 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

  • Dodano: 2021-02-01 10:30

Za nami 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Chorzowianie, jak zwykle pokazali swoje wielkie serca i to, że są skorzy do dzielenia się z innymi. 

31 stycznia kolejny raz Chorzów grał z Orkiestrą! Chociaż ze względu na epidemię koronawirusa nie było to huczne świętowanie, to w mieście nie zabrakło okazji do podzielenia się uśmiechem, dobrą energią i przekazaniu datków na cele oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. 


Pomoc przez licytowanie

Na portalu aukcyjnym Allegro pojawiło się wiele chorzowskich licytacji. Prezydent Miasta Andrzej Kotala na licytacje przekazał obraz z gołębiami Piotra Pilawy pochodzący z prywatnej kolekcji Prezydenta. Obraz został wylicytowany za 385 złotych! Oprócz tego licytować można było także prezydencki zestaw porcelanowej zastawy z logiem miasta. Darczyńca zapłacił za niego 790 zł!

Kamil Stoch na chorzowską licytację przekazał koszulkę startową, w której rok temu w Willingen zajął 3. miejsce. Licytacja na dal trwa.

Na kibiców "Niebieskich" czekały wyjątkowe koszulki i pamiątkowe medale Ruchu Chorzów. Pod "młotek" poszła też przedpremierowa wizyta w powstającym Muzeum Hutnictwa. Zwycięzca aukcji będzie miał okazję zwiedzić wystawę zanim jeszcze zostanie udostępniona wszystkim odwiedzającym. 

Część aukcji prowadzona jest jeszcze na koncie Allegro należącym do UM Chorzów -> https://bit.ly/3aboNLA


Rynek gorących serc

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chorzowie działał przy Zespole Szkół Technicznych nr 1 przy ulicy Sportowej 21. To właśnie m.in. wokół tego sztabu jednoczyli się wolontariusze, których spotkać było można w niedzielę na ulicach Chorzowa. Jednym z najbardziej kolorowych wolontariuszy był Adler - maskotka Ruchu Chorzów, która pojawiła się ze skarbonką. 

Wolontariuszy spotkać można było w wielu miejscach, również w pobliżu chorzowskiego rynku, gdzie przygotowano kilka atrakcji dla spacerowiczów, będących akurat w centrum miasta. To właśnie dla nich - spacerowiczów wspierających WOŚP i wolontariuszy - Urząd Miasta przygotował gorącą herbatę do w lokalu Kaskada. Na rynku był też ustawiony telebim, na którym od 17:30 transmitowany był orkiestrowy koncert Starochorzowskiego Domu Kultury, podczas którego wystąpili: Siostry WAJS & Stonoga, Studio Artystyczne Banda Rabanda i Zespół Wokalny "Fresco". 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.