Wiadomości z Chorzowa

Za nami "Weekend dla zdrowia" w Parku Śląskim

  • Dodano: 2020-08-31 12:30

Zakończył się "Weekend dla zdrowia" w Parku Śląskim. Eksperci służyli radami w kardiobusie, osteobusie, dermobusie i mammobusie. Była to świetna okazja, aby w jednym miejscu precyzyjnie sprawdzić stan swojego zdrowia. Inicjatorem przedsięwzięcia było Województwo Śląskie, a odbywało się ono w ramach akcji „Śląskie dla seniora” i „Śląskie dla kobiety”.

Dbajmy o siebie!

Ochrona zdrowia jest priorytetem w programie województwa. Świadczą choćby o tym nakłady finansowe, jakie przeznaczamy na walkę z COVID-19 w naszym regionie. Jednak bardzo istotna jest profilaktyka. Takie organizowane przez nas przedsięwzięcia jak „Weekend dla zdrowia” to okazja, aby w jednym miejscu, korzystając z porady wielu ekspertów z dziedziny medycyny, sprawdzić stan swojego zdrowia – upewnić się, czy wszystko jest w porządku, czy też w sytuacji diagnozy budzącej niepokój, odpowiednio szybko zareagować. Pamiętajmy, że profilaktyka często ratuje życie – akcentuje marszałek województwa, Jakub Chełstowski.

Podczas „Weekendu dla Zdrowia” można było także skonsultować się z dietetykiem, który radził jak zdrowo się odżywiać i z jakich nawyków żywieniowych lepiej zrezygnować

Specjaliści ds. chorób zakaźnych ze Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie oraz specjaliści ze Szpitala Urazowego w Piekarach Śląskich udzielali wszechstronnych porad dla seniorów. Omawiano m.in. zagadnienia dot. fizjoterapii i żywienia pooperacyjnego. Była również okazja do zbadania swoich pociech. Zaproszono logopedę i psychologa dziecięcego z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej oraz Centrum Psychiatrii w Katowicach. Dzieciaki wracające do szkoły poznały zasady udzielania pierwszej pomocy. Wiedzę przekazywali ratownicy z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Nie zabrakło również warsztatów i konkursów z nagrodami.


Źródło: Park Śląski

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.