Wiadomości z Chorzowa

[ZDJĘCIA] Czy dawniej dzieci obchodziły Dzień Dziecka?

  • Dodano: 2018-06-11 16:00

Na te i inne pytania cierpliwie odpowiadali animatorzy w Górnośląskim Parku Etnograficznym. Władze chorzowskiego Skansenu zorganizowały nietypowy Dzień Dziecka, czyli „Dziecięce zabawy na wiejskim podwórku”.

Dzieci z dużym zainteresowaniem i otwartymi buziami słuchały opowieści o tym, jak żyli na wsi ich rówieśnicy w dawnych czasach, jak ówcześnie wyglądała edukacja i dlaczego dzieci tak chętnie chodziły kiedyś do szkoły ;).

Na scenie zaprezentowały się ponadto zespoły: „Na szlaku” oraz Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Sarna” z Rajczy.  „Bajkowe Skarbki Śląska” przyciągnęły widzów na spektakl „ O kapryśnej królewnie” i wyjątkowo dobrze przyjęte przez dzieci animacje na scenie. Podczas imprezy można było również przyswoić podstawowe zasady góralskiego tańca dzięki członkom zespołu „Sarna” z Rajczy.

Najmłodsi z wielką chęcią zabrali się do konstruowania drewnianych zabawek w zagrodzie Sołtysa, wzięli także udział w warsztatach budowlano – ciesielskich „Flajomek cieślą” w zagrodzie z Panewnik. Na Dużej Łące mogliśmy zobaczyć pokaz sprawności psów za sprawą chorzowskiego klubu agility Hopster.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również