Wiadomości z Chorzowa

[ZDJĘCIA] Czy dawniej dzieci obchodziły Dzień Dziecka?

  • Dodano: 2018-06-11 16:00

Na te i inne pytania cierpliwie odpowiadali animatorzy w Górnośląskim Parku Etnograficznym. Władze chorzowskiego Skansenu zorganizowały nietypowy Dzień Dziecka, czyli „Dziecięce zabawy na wiejskim podwórku”.

Dzieci z dużym zainteresowaniem i otwartymi buziami słuchały opowieści o tym, jak żyli na wsi ich rówieśnicy w dawnych czasach, jak ówcześnie wyglądała edukacja i dlaczego dzieci tak chętnie chodziły kiedyś do szkoły ;).

Na scenie zaprezentowały się ponadto zespoły: „Na szlaku” oraz Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Sarna” z Rajczy.  „Bajkowe Skarbki Śląska” przyciągnęły widzów na spektakl „ O kapryśnej królewnie” i wyjątkowo dobrze przyjęte przez dzieci animacje na scenie. Podczas imprezy można było również przyswoić podstawowe zasady góralskiego tańca dzięki członkom zespołu „Sarna” z Rajczy.

Najmłodsi z wielką chęcią zabrali się do konstruowania drewnianych zabawek w zagrodzie Sołtysa, wzięli także udział w warsztatach budowlano – ciesielskich „Flajomek cieślą” w zagrodzie z Panewnik. Na Dużej Łące mogliśmy zobaczyć pokaz sprawności psów za sprawą chorzowskiego klubu agility Hopster.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.