Wiadomości z Chorzowa

"Zielony Chorzów" odkryty. Podsumowanie Chorzowskiego Rajdu Rowerowego

  • Dodano: 2023-09-12 08:00, aktualizacja: 2023-09-12 08:32

Pod hasłem "Zielony Chorzów" odbył się tegoroczny Chorzowski Rajd Rowerowy. Tym razem uczestnicy wydarzenia odwiedzali "zielone płuca" naszego miasta – parki, uroczyska i tereny zielone.

7. edycja Chorzowskiego Rajdu Rowerowego

Chorzowski Rajd Rowerowy, zorganizowany przez Miasto Chorzów oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu odbył się już po raz siódmy. Niemal 300 uczestników wyruszyło na dwóch kółkach spod hali MORiS Chorzów w niedzielę, 10. września. Cykliści nie znali wcześniej trasy – mogli jedynie wybrać jej długość, która liczyła kolejno 18, 24 i 32 kilometry. Kolejne punkty przejazdu poznawali dopiero w momencie dotarcia do kolejnego parku i rozwiązania krótkiej foto-zagadki.

Trasy obejmowały w większości te same punkty – każdy odwiedził m.in. parki: Róż, Pod Kasztanami, Na Górze Redena, Hutniczy, Amelung oraz Park Śląski. Niektóre trasy zaprowadziły również na skwer im. Rotmistrza Pileckiego, do Uroczyska Buczyna oraz na teren Żabich Dołów. Każdy trasę pokonywał we własnym tempie, nie miał znaczenia tu bowiem czas przejazdu – najważniejsze było, aby na metę, która znajdowała się pod Szybem Prezydent dotrzeć przed 15:00. Na każdym z punktów Rajdu uczestnicy spotkali pracownika MORiS Chorzów, który potwierdzał obecność pieczątką oraz przedstawiciela chorzowskiego oddziału PTTK – dzięki temu rowerzyści poznali wiele ciekawostek dotyczących odwiedzanych miejsc.

Przy Kompleksie "Sztygarka" można było odpocząć, podziwiać wystawę "Zielony Chorzów na zdjęciach Adriana Ślązoka".

Nagrody dla uczestników Chorzowskiego Rajdu Rowerowego

Na zakończenie Rajdu, tradycyjnie już wylosowano wśród uczestników nagrody – wśród nich były m.in. bony na masaż w Fizjo Factory, zestawy podarunkowe przygotowane przez Yasumi Chorzów oraz vouchery na usługi w Barbershop Brzytwa. Najmłodsi mogli zdobyć bilety dla całej rodziny do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, a Park Śląski przygotował pakiet przejazdów „Elką” dla pięciu osób. Główną nagrodą był weekend dla dwóch osób w dowolnym hotelu sieci Focus Hotels.

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Chorzów Andrzeja Kotali.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również