Wiadomości z Chorzowa

Zima niestraszna schroniskowym psiakom i kotom

  • Dodano: 2019-01-05 16:15

Na terenie chorzowskiego schroniska pojawiły się dwa nowe przystosowane dla specjalnych potrzeb kotów i psów kontenery. Jeden to Koci Szpital, a w drugim znajdzie się miejsce dla psich seniorów.

Stworzenie specjalnych miejsc dla chorych kotów i psich staruszków wymagało zaangażowania nie tylko siły i czasu wielu wolontariuszy i ludzi dobrej woli, ale przede wszystkim sporej sumy pieniędzy. Jeden z kontenerów został sfinansowany ze środków Urzędu Miasta w Chorzowie.

Szczególne podziękowania kierujemy do Prezydenta Miasta Chorzowa - Andrzeja Kotali, który wyraził zgodę na zakup kontenera. Urząd Miasta Chorzów sfinansował kupno jednego z nich przeznaczając kwotę 40 tyś. złotych. Jesteśmy wdzięczni za ogrom empatii i serca, jakim wykazał się Pan Prezydent – czytamy na profilu chorzowskiego TOZ-u na Facebooku.

Dodatkowo, dzięki darowiznom zebranym na specjalnym koncie w serwisie Pomagam.pl udało się zebrać kwotę 6 800 złotych na Koci Szpitalik.

My jako TOZ w Polsce Oddział w Chorzowie wygospodarowaliśmy kwotę 49 508,99 zł, która pochodzi z 1% podatku przekazanego na rzecz naszej organizacji. Kwotę tą dopełniły darowizny przekazane przez Was na naszych schroniskowych bazarkach – wyliczają pracownicy schroniska.

Ostateczne uruchomienie obu kontenerów trochę potrwa, gdyż trzeba podłączyć instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną. Dodatkowo oba pomieszczenia trzeba doposażyć.

Okazuje się jednak, że nie wszystkie koty mają możliwość trafić do bezpiecznego schroniska. Zima jest dla wielu z nich zabójcza. Właśnie dlatego UM Chorzów we współpracy ze Schroniskiem kupili domki dla bezdomnych kotów. Zarejestrowani opiekunowie kotów wolnożyjących mogą je odebrać bezpłatnie wraz z karmą dla podopiecznych. Chcesz zostać kocim opiekunem? Zarejestrować można się na stronie internetowej miasta lub w urzędzie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.