Wiadomości z Chorzowa

Czy rozmiar firmy ma znaczenie przy wyborze serwera?

  • Dodano: 2020-01-20 07:00, aktualizacja: 2020-01-20 07:19

Niezależnie od tego, czy prowadzisz mały biznes internetowy, czy zajmujesz się wielką firmą i jej stroną w internecie, każda z nich potrzebuje serwera. Być może doświadczenie podpowiada Ci, że najlepszą opcją jest postawienie własnego serwera – jednak czy jest to opłacalne?

Pierwsze kroki – zakładanie małej firmy

Oprócz oczywistych zobowiązań, których musisz dopełnić, zakładając firmę, ważnym jej aspektem jest też serwer, jaki wybierzesz. Dla początkujących firm poleca się hosting – w ten sposób możesz uzyskać od 10 GB do nawet 200 GB – zależnie od tego, ile miejsca potrzebujesz.

Innym pomysłem jest postawienie na tanie serwery VPS. Są one o tyle dogodną opcją, że możesz dowolnie dobrać odpowiednie parametry, by nie tylko wystarczyło Ci miejsca na niezbędne dane, ale też tak, by strona była stabilna i optymalna. Serwer VPS jest opcją nieco bardziej zaawansowaną niż zwykły hosting. Choć w Sprint Data Center w przypadku obu opcji zapewniamy Ci dodatkowe bezpieczeństwo przed atakami DDoS i gwarantujemy ciągłe wsparcie techniczne, to sam musisz wybrać, co jest lepsze dla Twojego przedsiębiorstwa – serwer wirtualny dzielony czy może hosting www.

Rozmiar firmy ma znaczenie?

Rozmiar firmy ma zdecydowanie mniejsze znaczenie, niż rozmiar i ilość danych, które musisz przechować. Niemniej jednak te dwie cechy się ze sobą łączą – im większa firma, tym więcej ma danych, a im mniejsze przedsiębiorstwo, tym mniejszą ilością danych może dysponować. W końcu zakładając, na przykład, sklep internetowy, stale starasz się zwiększać i uzupełniać swój asortyment, nie odwrotnie. Uszczuplanie oferty rzadko kiedy przynosi korzyści.

Rozmiar firmy ma zatem znaczenie. Co się z tym wiąże, każda firma liczy na korzystną ofertę, czyli tanie serwery dedykowane. Opcji w Sprint Data Center również nie brakuje – możesz wybierać między 144 gotowymi konfiguracjami, które udostępnimy Ci w ciągu 5 minut. Jeśli żaden model Ci nie odpowiada – skontaktuj się z nami, a z pewnością znajdziemy remedium na Twój problem.

Każdy z udostępnianych rodzajów możesz wykorzystać do różnych czynności. Jeśli szukasz hostingu, odpowiednie będą wszystkie proponowane modele. Z kolei, jeśli chodzi o bazy danych, szczególnie polecamy serie NVMe, RUN, SOS, PRO, MAX i DUO. Cechujące się dużą mocą obliczeniową pozwolą jednocześnie na szybkie podejmowanie działań, co jest znaczące w przypadku dużych statystyk. Z kolei do gier najlepiej wybrać model z serii SOS, PRO, SKY, RUN i NVMe – należy przy tym mieć na uwadze, że dwie ostatnie serie są najbardziej uniwersalne.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • klara

    pewnie, ze znaczenie ma. przede wszystkim jako duza firma sklanialbym sie do stabilnych ofert uslugodawcow takich jak nazwa.pl - tam tez obsluga klienta jest na wysokim poziomie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.