Wiadomości z Chorzowa

Dieta sokowa - oczyszcza, odchudza - dla kogo polecana?

  • Dodano: 2021-08-25 13:15

O zasadach diety sokowej mówi się coraz więcej. To sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn. Gotowe produkty lub te samodzielnie przygotowywane w domach zapewniają również najwyższej jakości składniki odżywcze, jakich na co dzień potrzebujemy. Z zasady kuracja sokowa po prostu zastępuje tradycyjne posiłki owocowo-warzywnymi łatwo przyswajalnymi koktajlami. Ich różnorodność sprawia, że jest to dieta na odchudzanie, niezwykle smaczna i przyjemna.

Zalety diety sokowej

Wiele osób sięga po detoks sokowy, by oczyścić ciało. To również sposób na to, by zrzucić zbędne kilogramy, przywrócić sobie równowagę oraz podkręcić metabolizm czy poprawić odporność. Dieta sokowa cieszy się obecnie dużym powodzeniem i jest jednym z najpopularniejszych sposobów na wprowadzenie jadłospisu potraw w formie płynnej. One wspierają procesy trawienie, odciążają układ pokarmowy oraz sprawiają, że składniki odżywcze ekspresowo dostają się do organizmu. Przy diecie sokowej zalecane są również inne klarowne płyny takie jak woda czy herbata zielona, owocowa lub ziołowa.

Sposób na oczyszczenie organizmu

Stosowanie diety oczyszczającej zazwyczaj trwa od 1 do 7 dni. W niektórych wypadkach dopuszcza się także spożywanie określonych pokarmów stałych, a to sprawia, że taki sposób odżywiania może trwać nieco dłużej. Poza tym oczywiście diety sokowe w zależności od wariantu mają różnorodną kaloryczność, ale z zasady są niskoenergetyczne. Przede wszystkim w jadłospisie diety odchudzajacej królują napoje owocowe oraz koktajle. Często tego typu propozycje ma catering dietetyczny, ale warto unikać w tym czasie intensywnego wysiłku fizycznego. Dzięki temu można uzyskać bardzo dobre efekty, choć podstawowym zadaniem jest regulacja pracy układu trawiennego. W ten sposób można także wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe.

Na czym polega dieta sokowa

Niezwykle istotne są składniki soków. To one prowadzą do regeneracji organizmu oraz dostarczają szeregu składników odżywczych. Różne są rodzaje diety sokowej, ale zawsze ich prowadzenie trzeba poprzedzić kilkudniowym okresem przygotowawczym. Stopniowo powinno się ograniczać dania gotowe, mięso, pieczywo czy alkohol, a w ich miejsce sięgać po sałatki oraz surowe, gotowane lub marynowane owoce i warzywa. Zresztą to bardzo dobre nawyki żywieniowe i warto, żeby zostały w nami na dłużej. Często do przygotowania soków korzysta się z wody kokosowej, do której można wrzucić seler naciowy, zielone jabłko, dojrzałe mango i wiele innych warzyw, owoców czy ziół. Mają one za zadanie oczyszczenie organizmu toksyn, które gromadzą się między innymi na skutek picia dużych ilości kawy, alkoholu, palenia papierosów czy niewłaściwego odżywiania się. Z zasady więc sokowy detoks jest najlepszym wprowadzeniem do zmiany stylu życia i racjonalnego odżywiania się.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.