Wiadomości z Chorzowa

Dlaczego warto serwisować auto w ASO Volvo Auto-Boss Chorzów?

  • Dodano: 2020-04-29 13:00, aktualizacja: 2020-05-13 15:58

Każde auto wymaga regularnego serwisowania. Nie tylko w przypadku, gdy się zepsuje, ale także regularnie, sezonowo oraz przed jakimikolwiek dłuższymi wyjazdami. Wiele osób robi to u niezależnych mechaników, jednak ceny ich usług pozostawiają wiele do życzenia tak jak sama usługa. Kupując samochód Volvo, warto skorzystać z oferty dealera, u którego również istnieje możliwość regularnego serwisowania pojazdu. 

Czy auta Volvo są droższe w eksploatacji?

Większość modeli sprzedawanych przez szwedzki koncern Volvo należy do klasy premium. W początkowych latach istnienia na polskim rynku eksploatacja tych pojazdów wydawała się niekiedy kosztowna, a ceny części znacznie zawyżone, tym bardziej, gdy zestawiło się je z cenami elementów do konkurencyjnych marek. Dziś, dzięki ekspansji na światowe rynki, w tym także polski, serwisowanie Volvo nie jest wcale takie drogie, a kwoty za akcesoria 
i części do tych samochodów są zbliżone, chociażby do Opla, Forda, czy też Fiata. 

Dlaczego warto serwisować auto w ASO Volvo Chorzów?

Głównym powodem, dla którego warto serwisować auto w ASO Volvo Auto-Boss Chorzów, jest to, że pracownicy serwisu muszą postępować zgodnie z wyznaczonymi normami i zasadami, które mają zapewnić sprawność samochodu. Serwis Volvo pozwala także rzetelnie sprawdzić kondycję pojazdu, co w przypadku niezależnych mechaników nie jest takie oczywiste. Wychodzą oni bowiem z założenia, że jeśli klient nie uskarża się na jakieś usterki, to najzwyczajniej w świecie auto jest w pełni sprawne i nic mu nie dolega. 

Jest to oczywiście błąd, którego nie dopuści się żaden serwis Volvo. Współczesne modele samochodów wyposażone są w najnowsze technologie i elektronikę, w przypadku której znalezienie usterki wymaga bardzo dokładnego sprawdzenia każdego podzespołu i systemu. 

Wizyta w ASO Volvo Auto-Boss Chorzów nie musi być droga

Wśród polskich kierowców panuje przekonanie, że wizyta w ASO jest równoznaczna z wysokimi kosztami ewentualnych napraw. W rzeczywistości jest inaczej. Serwis Volvo zazwyczaj pobiera mniejsze opłaty za naprawę czy przegląd auta niż niezależny mechanik.

Ponadto wizyta u autoryzowanego przedstawiciela pozwala zminimalizować ryzyko pomyłki serwisanta. W obecnych czasach nie naprawia się już pojazdów głównie przy pomocy młotka i śrubokrętu, a wykorzystuje się do tego nowoczesne urządzenia i oprogramowanie. Należy jednak pamiętać, że procedury serwisowania są ściśle tajne 
w przypadku każdego producenta samochodów.


Źródło: Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.