Wiadomości z Chorzowa

Elektryczne obieraczki do ziemniaków - niech Twoja kuchnia przyspieszy!

  • Dodano: 2020-05-15 06:45, aktualizacja: 2020-05-15 06:59

Dziś nie tylko w lokalach gastronomicznych, ale i w prywatnych kuchniach domowych całą masę czynności wykonują za nas dedykowane urządzenia. Są one wygodne w użyciu, część czynności są w stanie wykonać dokładniej niż ludzkie ręce, a w dodatku działają znacznie szybciej, niż bylibyśmy w stanie zrobić to sami. Elektryczne obieraczki do ziemniaków stały się już podstawą funkcjonowania wielu lokali gastronomicznych. Przede wszystkim przyspieszają one pracę, przez co zamówienia wydawane są zdecydowanie szybciej. Obieranie ziemniaków to żmudna czynność, której tak naprawdę nikt nie lubi się podejmować. Po co marnować czas utalentowanych kucharzy, kiedy można zautomatyzować i tę część kuchni? Przecież po to właśnie powstała obieraczka do ziemniaków!

Gdy czas w kuchni ucieka przez palce

Wiele kuchennych obowiązków zajmuje dużo czasu. To dlatego w kuchniach w lokalach gastronomicznych zwykle potrzeba kilka osób pracujących jednocześnie, żeby obsługa była sprawna, a na zamówienia nie trzeba było oczekiwać godzinami. Długi czas przygotowania posiłków jest problemem wielu restauracji, zarówno tych, które dopiero się rozwijają, jak i tych z wieloletnim doświadczeniem na rynku. Rozwiązania są zazwyczaj dwa: albo zatrudnienie większej ilości pracowników, albo zautomatyzowanie kuchni.

Każdy właściciel restauracji samodzielnie powinien przeanalizować, które rozwiązanie będzie dla niego korzystniejsze. Zatrudnienie nowego pracownika wiąże się z długofalowymi kosztami. Zakupienie sprzętu takiego jak elektryczna obieraczka do ziemniaków to jednorazowy wydatek, który usprawni cały proces przygotowywania zamówień. Dodatkowo zautomatyzowanie kuchni oszczędzi cenny czas zatrudnionych już pracowników, więc będą mogli poświęcić go na inne obowiązki w restauracji, jak obsługa gości, sprzątanie sali, czy przygotowywanie zamówień do wydania.

Od niewielkich lokali z frytkami do szykownych restauracji

Elektryczne obieraczki do ziemniaków to urządzenia, które przydają się szczególnie w lokalach oferujących dużo wariantów potraw opartych na ziemniakach. Nawet w niewielkich budkach, w których sprzedaje się głównie frytki i dania typu fast food, inwestycja w elektryczną obieraczkę do ziemniaków z pewnością szybko się zwróci. Z jej pomocą pracownicy nie będą zmuszeni do marnowania czasu na tak prostą czynność jak obieranie warzyw, którą można przecież z powodzeniem zautomatyzować.

W szanowanych restauracjach obieraczka do ziemniaków jest sprzętem całkowicie podstawowym. Żaden z szefów kuchni nie chce tracić czasu, ani oddelegowywać żadnego ze swoich podwładnych do tak żmudnego zajęcia. W obleganych lokalach podczas pracy w kuchni liczy się każda minuta, a dobra organizacja pracy jest bezwzględnie konieczna.

Elektryczna obieraczka do ziemniaków - co można znaleźć w jej specyfikacji?

Obieraczki do ziemniaków różnią się między sobą maksymalnym wkładem. Do tych najbardziej pojemnych jednorazowo zmieścimy nawet 30 kg ziemniaków, podczas gdy inne mogą zmieścić połowę tej wagi lub jeszcze mniej. Najbardziej wydajne modele potrafią obrać nawet 600 kg ziemniaków na godzinę. Obieranie odbywa się w strumieniu bieżącej wody, dzięki czemu ziemniaki pozostają czyste. Talerz ścierny powinien być wymienny, ponieważ jest to część, która z czasem ulega zużyciu.

Elektryczna obieraczka do ziemniaków powinna zostać postawiona w miejscu z dostępem do prądu, aby podłączyć urządzenie, ale i wody, pod której strumieniem będzie ona obierać ziemniaki. Dobrze, aby pracownicy kuchni mieli do niej swobodny dostęp i bez problemu mogli włożyć do środka nawet 30 kg ziemniaków.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.